Oceněný hráč flagu David Nový: Chtěl bych se co nejdřív vrátit na hřiště

Novinky > Archiv novinek > 2021 > Oceněný hráč flagu David Nový: Chtěl bych se co nejdřív vrátit na hřiště

Na konci ledna ocenili Blades nejlepší hráče uplynulé sezony (čtěte zde: Blades ocenili nejlepší hráče uplynulé sezony). Nejužitečnějším hráčem flag footballu, tedy bezkontaktní varianty amerického fotbalu, se stal David Nový.

Jak dlouho se věnuješ flag footballu? Jak ses dostal k Blades?

Flag hraju 4 roky. K Blades jsem se dostal díky svému bratrovi Ondrovi, který už nějakou dobu hrál. Já zrovna skončil s basketbalem, tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit americký fotbal. Jelikož mi v té době nebylo 15, musel jsem jít hrát flag, ale špatné rozhodnutí to nebylo.

Co tě na flagu nejvíc baví?

Na flagu mě nejvíce baví, že můžete skoro poznat, jaké je hrát tackle. Že máte možnost si zkusit něco, co není v České republice tak časté.

Čím myslíš, že sis v loňské sezoně zasloužil ocenění nejužitečnějšího hráče?

Ocenění nejužitečnějšího hráče jsem si zasloužil asi proto, že jsem hrál v útoku i obraně a dost jsem pomáhal, ale myslím si, že bez mých trenérů bych to asi nedokázal.

Čtěte také: Blades rozjeli kampaň na HitHitu. Za pomoc se zajištěním tréninkového prostředí slibují zajímavé odměny

Sleduješ NFL? Jaký je tvůj oblíbený tým?

NFL sleduji hodně. Mým aktuálně oblíbeným týmem je pravděpodobně Arizona Cardinals.

Jak moc ti chybí flag, když se teď nemůže hrát? Trénuješ nějak individuálně?

Flag mi hodně chybí, chybí mi normální tréninky, chtěl bych se co nejdřív vrátit na hřiště. Doma trénuji, teď máme online tréninky s Jakubem Jirglem (psali jsme: Kondiční trenér Blades Jakub Jirgle: Věřím, že letos si už semifinále zahrajeme).

Co jinak děláš, co tě baví? Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Většinu času jsem teď doma, kvůli lockdownu. Doma hraju hry a učím se na příjímačky. Mé plány do budoucna jsou zůstat ve formě, to je aktuálně můj hlavní cíl, jelikož minulou sezónu jsem si oblíbil pozici safetyho a chtěl bych v ní i pokračovat i v tacklu.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-