O Klubu

Stručná historie klubu Blades Ústí nad Labem

Klub založili v roce 2011 tři bývalí plavci. Byl to první klub amerického fotbalu v Ústeckém kraji. Po těžkopádných začátcích se ke klubu přidal jako trenér Jan Rosenbaum a díky svým hráčským zkušenostem nasměroval tým na správnou cestu. Tým získával cenné zkušenosti a v roce 2018 vyhrál 2. ligu ČAAF, tzv. Silver Bowl, a postoupil tak do nejvyšší soutěže.

Slovo předsedy

Pokaždé, když si vzpomenu na náš první trénink, musím se smát. Parta bývalých plavců si na zarostlém hřišti házela šišatým míčem. Je pro mne neuvěřitelné, že se za 8 let povedlo vyhrát druhou nejvyšší ligu a postoupit do té první. Blades mají totiž velké štěstí na lidi, kteří týmu obětují svůj volný čas, aktivně se podílejí na jeho dalším rozvoji, ale hlavně týmu věnovali své srdce. Jsem za každého z nich vděčný a jen díky této společné práci jsme tam, kde jsme. Děkuji Vám všem, že si můžeme vzájemně plnit své sny a věřím, že toho máme ještě spoustu zajímavého přes sebou.

 Matěj Sahula

První tréninky

2340.jpg

2338.jpg

2337.jpg

2343.jpg

2345.jpg

2339.jpg

2346.jpg Beach exibice

2341.jpg První zápas se Znojmem

2342.png První zmínky o Blades

Blades Ústí nad Labem, zapsaný spolek je organizace sdružující týmy věnující se americkému fotbalu a flag fotbalu. Jako první v Ústeckém kraji jsme v roce 2011 zahájili svoji činnost jako sportovní klub. Od roku 2011 se seniorský tým z nejnižší soutěže vypracoval do nejvyšší soutěže hrané pod záštitou České asociace amerického fotbalu. Klub Blades dále úspěšně sdružuje juniorský tým amerického fotbalu, tým flag fotbalu U15 a U19 a také ženský tým. Americký fotbal je výjimečný svou rozmanitostí, proto jsou mezi námi nejen muži, ale i ženy a děti, malí, velcí, rychlí i pomalí.
Pro naši činnost využíváme většinu sportovišť převážně v Ústí nad Labem. Najdete nás nejčastěji od jara do podzimu na hřišti TJ Svádov-Olšinky, kde trénujeme a pořádáme domácí utkání. Naše působení má celorepublikový i mezinárodní dosah díky aktivitám, které podnikáme.
#goblades #proudtobeblade

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-