Kondiční trenér Blades Jakub Jirgle: Věřím, že letos si už semifinále zahrajeme

Novinky > Archiv novinek > 2021 > Kondiční trenér Blades Jakub Jirgle: Věřím, že letos si už semifinále zahrajeme

Jakub Jirgle je profesionálním osobním trenérem, šéftrenérem Brutal Kruháče, aktivním hráčem Ústí nad Labem Blades a od roku 2017 také kondičním trenérem tohoto klubu amerických fotbalistů. A jelikož aktuální epidemiologická situace zatím start sezony ani společné tréninky neumožňuje, probíhají i kondiční tréninky Blades online.

Jak se ti jako trenérovi žije v době pandemie?

Doba to není jednoduchá pro nikoho. Před rokem bych nevěřil, že tato omezení budou trvat takto dlouho a budou mít zásadní dopad na mojí práci. Nicméně dělám online kruháče a mohu alespoň trénovat profi sportovce. Pozitivní je, že si mohu alespoň užívat svých dětí a věnovat jim čas, který by jinak tolik nebyl.

Již několik let jsi kondičním trenérem Blades, za které také aktivně hraješ. Jak v současné době vypadají tréninky Blades?

Týmy Blades trénuji už od roku 2017. Momentálně trénujeme právě online formou kruhových tréninků přeš facebookovou skupinu. Tréninků se účastní všechny týmy Blades, od nejmladších, až po seniorský tým. Vzájemně mezi sebou soutěžíme, což je podle mě super nápad vedení a docházka je solidní.

Čtěte také: Blades rozjeli kampaň na HitHitu. Za pomoc se zajištěním tréninkového prostředí slibují zajímavé odměny

Co další týmy, které trénuješ?

Dále trénuji hokejisty Slovanu, fotbalisty Army a lovosické házenkáře. Naštěstí jsou to všichni profi sportovci, tak trénovat můžeme i přes omezení.

Jak to v současnosti vypadá s Brutal Kruháčem? Daří se tomuto projektu i online?

Kromě letní, cca tříměsíční pauzy, máme bohužel pořád zavřeno, jak v Ústí, tak v Praze. To mě velice mrzí a chybí mi kontakt s lidmi, kteří k nám chodí cvičit i několik let. Věřím, až tato situace někdy skončí, že zase najedeme na náš režim a lidé budou chodit znovu. Prozatím jedu formou online kruháče, kterých se účastní alespoň skalní příznivci kruháčů a toho si moc vážím.

Jaká je obecně situace mezi sportovci, kterých potkáváš opravdu hodně. Je chuť hrát, sportovat?

Chuť tam určitě je, ale většina se shoduje na tom, že bez diváků zápasy nemají ten správný náboj.

Věříš, že se letos sezona amerického fotbalu uskuteční? Budeš hrát?

Pevně doufám, že ano. Věřím, že v létě by mohla začít. Hrát určitě budu dále. Mrzelo mě, že jsme kvůli covidu nemohli odehrát loni semifinále. Věřím, že tento rok si ho už zahrajeme.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-