Nejužitečnější junior sezony 2020 Štěpán Bendel: Na americkém fotbalu mě nejvíc baví adrenalinové zápasy

Novinky > Archiv novinek > 2021 > Nejužitečnější junior sezony 2020 Štěpán Bendel: Na americkém fotbalu mě nejvíc baví adrenalinové zápasy

Na konci ledna ocenili Blades nejlepší hráče uplynulé sezony (čtěte zde: Blades ocenili nejlepší hráče uplynulé sezony). Nejužitečnějším hráčem mezi juniory se stal running back a linebacker Štěpán Bendel.

Čtěte také: Blades rozjeli kampaň na HitHitu. Za pomoc se zajištěním tréninkového prostředí slibují zajímavé odměny

 Jak dlouho se věnuješ americkému fotbalu?

Fotbalu se věnuji asi dva roky.  Začal jsem někdy na začátku roku 2019.

 Jak ses k tomuto sportu dostal? Co tě na něm nejvíce baví?

Už jako malej kluk jsem věděl o týmu Blades, ale v té době jsem už hrál tenis, takže ostatní sporty kromě tenisu šly mimo mě. Po několika letech jsem přestal s tenisem a hledal jsem si jiný sport, který bych mohl dělat. Ve škole už pár kluků hrálo za Blades, takže jsem si řekl, že to zkusím taky. Nejvíc mě na fotbalu baví asi těžká tělesná zátěž a vysoká dávka adrenalinu v průběhu zápasů.

 Jaká je tvoje pozice na hřišti?

Mám dvě hlavní pozice. V útoku jsem running back a v obraně linebacker. Více mě asi baví linebacker, protože mám větší šanci někoho srazit k zemi.

 Čím myslíš, že sis zasloužil ocenění nejužitečnějšího hráče?

Myslím si, že moje výhoda byla, že jsem do všeho šel po hlavě, nebál jsem se, nad ničím jsem moc nepřemýšlel a snažil jsem se hrát nejlíp, jak jsem dovedl. Na každém zápase usiluji o podání co nejlepšího výkonu, snažím se hrát, jak nejlépe dovedu, abych měl potom z toho dobrý pocit a abych se sebou byl spokojen. Ale nebýt mých trenérů a mého týmu, tak bych takhle dobře nehrál. Jako tým jsme drželi pospolu a vzájemně se podporovali.

Jak moc ti teď fotbal chybí, když se nemůže hrát? Trénuješ individuálně?

Fotbal mi chybí opravdu hodně. Ještě teď, když začíná být venku hezky a žádný tréninky nejsou. Vždycky jsem trénoval individuálně v posilovně, ale teď jak jsou fitka zavřený, tak jsem skončil na domácím posilování s vlastní vahou a s dvěma lehkýma činkama. 

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-