Zdeněk Bureš: Trénovat reprezentaci je asi nejvíc, čeho můžeš dosáhnout

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Zdeněk Bureš: Trénovat reprezentaci je asi nejvíc, čeho můžeš dosáhnout

Zdeněk Bureš vypadá jako člověk, kterého nechcete naštvat. Respekt vždy budil v kopačkách i jako člen trenérského týmu. Poslední roky se v Blades věnoval především defenzivní lajně. Letos se rozhodl soustředit především na své působení v české reprezentaci, kde stanul po boku hlavního trenéra Daniela Leška, aby zúročil své bohaté zkušenosti s tréninkem linemanů. "Nabídku Dana Leška jsem přijal okamžitě. Přeci jenom trénovat reprezentaci je asi nejvíc, čeho můžeš dosáhnout," říká v rozhovoru Zdeněk Bureš.

Zdendo, jak vypadala příprava na reprezentační zápasy proti Finsku a Dánsku?

Nejdřív jsme, spolu s ostatními trenéry, vytvořili playbook, který jsme na online mítincích představili hráčům. Zároveň proběhly dva intenzivní dvoudenní kempy, kde jsme se snažili natrénovat playbook v různých herních situacích.

3677.jpg Zleva: M. Novák, M. Antoš, J. Pittner a Z. Bureš Jak jsi spokojen s fungováním týmu a defenzivní lajny?

Já myslím, že do výběru se dostali jen ti nejlepší hráči, kteří u nás jsou. Fungování týmu bylo perfektní. A do defenzivní lajny se dostalo 8 hráčů, kteří následně ukázali, že svou práci, na hřišti, umí dělat na skvělé úrovni. Byla radost je trénovat.

Jak zpětně hodnotíš dva zápasy, které jste nyní absolvovali?

Z mého hlediska se to hodnotí obtížně. Defenzivní lajna zahrála, až na pár drobných chyb, výborně. Zatímco s předvedenou hrou proti Finsku, se kterým jsme prohráli větším rozdílem, jsem byl spokojen, tak oproti tomu výsledek proti Dánsku vypadá opticky lépe, nicméně předvedená hra byla horší. Kdybychom hráli proti Dánsku se stejným nasazením jako proti Finsku, tak bychom uhráli jiný výsledek.

Jaký je další program české reprezentace?

Nyní jsme ve fázi analýzy obou zápasů a přípravy programu na rok 2023. V následujícím roce nás čekají 2 zápasy ve skupině o 9. místo, a my uděláme vše pro to, abychom uspěli.

Reprezentovat svou zemi je snem mnoha sportovců. Reprezentovat Českou republiku v americkém fotbale mohou ti nejlepší hráči, kteří se objevují většinou v nejvyšší české soutěži. Jejím účastníkem je i seniorský tým Ústí nad Labem Blades. Chtěl by sis i ty zahrát s těmi nejlepšími? Přijď na trénink a ukaž, co v tobě je. Tréninky seniorského týmu se konají každé úterý a čtvrtek od 19.00 hodin v SFC (Masarykova 24, Ústí nad Labem) a v neděli od 19.00 hodin na Městském stadionu v Ústí nad Labem.

Blades zároveň hledají nové talenty pro juniorský tým. Zájemci se mohou hlásit trenérovi juniorů Tomáši Mikušovi na telefonním čísle 731 759 385 či na e-mailu info@bladesusti.cz.

Mladší sportovci mohou vyzkoušet flag football, tedy bezkontaktní variantu amerického fotbalu. Zájemci mohou psát trenérce Janě Burešové na e-mail buresova.jaja@gmail.com nebo volat na 734 846 511.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-