Zápas proti Vysočině vyšel i napodruhé lépe Gladiátorům

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Zápas proti Vysočině vyšel i napodruhé lépe Gladiátorům
2228.png 27.09.2020Martin Klimeš

Podruhé v letošní sezoně Paddock ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, se utkaly týmy Ústí nad Labem Blades a Vysočina Gladiators. Stejně jako v prvním kole dopadlo klání lépe pro Vysočinu. Ústí nad Labem skončilo opět s nulou.

Zápas, který se z důvodu nezpůsobilosti hřiště v Olšinkách výjimečně uskutečnil na hřišti s umělou trávou u ústeckého zimního stadionu, mohlo kvůli trvající pandemii sledovat jen 50 diváků. 

Blades začali zápas kick off returnem, následný drive pak ale vyšel naprázdno, neúspěšným pokusem o field goal. Na balon tak šla Vysočina, která byla úspěšnější, třicetiyardový pass od Josepha Bradleyho proměnil v 6 bodů Petr Čermák. Pokus o potvrzení Gladiators nevyšel, všechny další snahy skončily puntem a čtvrtina tak končila 6:0 pro Vysočinu.

Ve druhé čtvrtině Glads přešli čtyřmi runy celé hřiště. Následnou přihrávku do end zóny zachytil opět Petr Čermák. Potvrzení bylo tentokrát úspěšné a do šaten se tak šlo za stavu 13:0.

Ve třetí čtvrtině na 0:20 dostal Gladiátory David Calta a potvrzení Jana Bavloviče. Na začátku posledního dějství zachytil dvanáctiyardovou přihrávku Josepha Bradleyho opět Petr Čermák. Ani v tomto případě se Jan Bavlovič nemýlil a skóre se tak měnilo na 27:0 pro Vysočinu. Ústí i Vysočina se pak ve svých drivech neúspěšně pokoušeli proměnit 4. down. Při dalším pokusu se Blades dostali až do red zóny, ale ani tentokrát ani čtyři downy k bodům nevedly. Skóre se tak již neměnilo.

"Pár chybných callů z mé strany se dnes spojilo s individuálními chybami hráčů. Myslím, že až poslední drive vypadal tak, jak měl, dobře jsme posouvali míč po hřišti. Škoda, že jsme to neproměnili v body," hodnotil zápas ofenzivní koordinátor Jan Rosenbaum. "Vysočina je silný tým, je to jeden z favoritů soutěže. Myslím, že klíčem k úspěchu teď je, aby se naši hráči potkávali na trénincích, abychom měl šanci na souhru, mohli pilovat naše hry a dělat adjustmenty pro další zápasy," dodal Rosenbaum.

Blades teď čeká zápas na hřišti Brno Alligators a následně domácí zápas proti Prague Mustangs.

"Jsme rádi, že se povedlo narychlo zorganizovat zápas na náhradním hřišti, protože každý zápas by teď mohl být posledním. Teď ale budeme doufat, že nastavená opatření vydrží a my sezónu alespoň dohrajeme, včetně play off," dodal manažer Ústí nad Labem Blades Jakub Valjent.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-