Začátek sezony juniorům nevyšel. Podlehli Pardubicím i Příbrami

Začátek letošní footballové sezony zatím juniorskému týmu Ústí nad Labem Blades příliš nevychází. V prvním zápase podlehli pardubickým Stallions 35:13, doma pak s Příbram Bobcats bodovali až v posledních vteřinách zápasu, který skončil 3:52.

"V Pardubicích jsme první tři čtvrtiny hráli vyrovnaný fotbal, ale v poslední čtvrtině nám došel dech a Pardubice nás přejeli. Pro některé kluky to byl úplně první zápas, někteří byli trochu vyděšení, občas zmatkovali, ale myslím, že do příště to bude dobré," hodnotil první utkání sezony head coach juniorského týmu Tomáš Mikuš.

Jenže do prvního domácího zápasu, který se na hřišti Svádov-Olšinky uskutečnil v neděli 22. září, nastupovali domácí Blades bez starting quarterbacka. "Věděli jsme, že Příbram bude hodně tlačit, bohužel jsme tlak nezvládali odblokovat a offense tak měla problémy se prosadit," litoval Tomáš Mikuš, který i přes nepříznivý výsledek a několik individuálních chyb chválí defense, tedy obranu Blades. "Na to, že někteří kluci hráli teprve druhý zápas, můžeme být spokojení. Pokud všichni vydrží sezonu nebo dvě, budou schopni hrát vyrovnaný fotbal i s týmy jako Lions či Panthers," věří trenér.

V pozitivní budoucnost věří i Jakub Vrecko, který juniorům pomáhá s offense. "Zápas byl především hodně poučný. Je před námi spousta práce, ale věřím, že to teď kluky začne pořádně bavit a do dalšího zápasu dáme maximum a něco z toho vytěžíme," doplnil Jakub Vrecko.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-