Z juniorky Blades rovnou za oceán. Vilém Franc teď válí za Etowah Eagles

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Z juniorky Blades rovnou za oceán. Vilém Franc teď válí za Etowah Eagles

Americký fotbal zaujal Viléma France už v dětství, dlouho ale netušil, že se tento oblíbený sport dá provozovat i v České republice. Aktivně se mu věnuje druhým rokem. Ten první sbíral zkušenosti v juniorském týmu Ústí nad Labem Blades, aktuálně ale hraje přímo za velkou louží.

Osmnáctiletý Vilém Franc v současnosti studuje na Etowah High School v Georgii, kde nastupuje jako widereceiver za Etowah Eagles. "Hrát v Americe je celkově nová zkušenost. Běžný den vypadá tak, že ráno před začátkem vyučování koukáme na rozbor tréninku a první vyučovací hodinu jsme v posilovně. Po škole pak máme trénink od 15:45 do 18:00 hodin. Jako třeťák jsem teď měl dva zápasy týdně, protože jsem byl v týmu Junior Varsity a v týmu Varsity. Fotbalu je docela dost, ale jako tým se vždy dobře bavíme, a trénink všechny baví," popisuje Vilém své zkušenosti.

Jeho fotbalový sen je hrát a užívat si zápasy, ale samozřejmě i chytat míče. "Rozhodně bych chtěl někdy dosáhnout toho, co předvedl George Pickens v zápase proti Browns, kdy chytil míč jednou rukou," plánuje nadějný student.

V USA bude Vilém Franc do konce května roku 2023. Potom by se chtěl vrátit do dresu Blades. "Po ukončení střední školy bude záležet na tom, kam budu chodit na vysokou školu, ale nejradši bych studoval vysokou školu v Americe," dodává Vilém závěrem.

3694.jpg A co ty? Chceš také zkusit objevit, co v tobě je? Přijď na trénink!

Tréninky seniorského týmu se konají každé úterý a čtvrtek od 19.00 hodin v SFC (Masarykova 24, Ústí nad Labem) a v neděli od 19.00 hodin na Městském stadionu v Ústí nad Labem.

Blades zároveň hledají nové talenty pro juniorský tým. Zájemci se mohou hlásit trenérovi juniorů Tomáši Mikušovi na telefonním čísle 731 759 385 či na e-mailu info@bladesusti.cz.

Mladší sportovci mohou vyzkoušet flag football, tedy bezkontaktní variantu amerického fotbalu. Zájemci mohou psát trenérce Janě Burešové na e-mail buresova.jaja@gmail.com nebo volat na 734 846 511.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-