Vyšel nám začátek zápasu a z Plzně jsme díky tomu přivezli výhru

Novinky > Archiv novinek > 2017 > Vyšel nám začátek zápasu a z Plzně jsme díky tomu přivezli výhru

Blades si v sobotu 15. dubna v prvním zápase letošního ročníku druhé ligy ČAAF poradili s plzeňským soupeřem Pilsen Patriots poměrem 22:10. V první čtvrtině se po několika vzájemných výměnách míče poprvé v kariéře prosadil dvacetiletý nováček – tight end - Miloš Novák, který zachytil přihrávku quarterbacka Jana Bláhy a otočkou kolem obránce se dostal do endzóny. Připsal tak na účet Blades prvních šest bodů v zápase. Potvrzení během fullbacka Jana Weisse za dva body bylo úspěšné. Ten přidal vlastní touchdown ve druhé čtvrtině krátkým během. Blades opět potvrdili za dva body, tentokrát do endzóny plzeňských doběhl running back Petr Hejna. Po první polovině zápasu tak skóre bylo 16:0 z pohledu Blades Ústí nad Labem.

DSC_0792

Foto: Eliška RadováDo třetí čtvrtiny nastoupili Blades trochu nesoustředěně a díky několika vlastním chybám inkasovali v této části zápasu 10 bodů. Kopem za jeden bod potvrzený touchdown skóroval Jakub Brejcha. Několikátý pokus o tříbodový field goal poté proměnil kicker plzeňských Martin Vojtěchovský. Ve čtvrté čtvrtině již opět dominovali Blades a poslední ránu Patriots zasadil opět ústecký running back Petr Hejna a uzavřel tak stav zápasu 22:10. Nesmíme zapomenout na celou obranu Blades, která v průběhu zápasu plzeňský tým téměř kničemu nepustila. Záznam celého zápasu můžete shlédnout na našem

Facebooku

.

Vyjádření hráčů a head coache

Hejna

Petr Hejna, running back Báli jsme se začátku zápasu, ale nakonec jsme to zvládli. Dali jsme dva touchdowny a to nám pomohlo. Můj touchdown pro mě byla už jen třešnička na dortu, že jsem mohl rozhodnout zápas.

Vlasak

Jan Vlasák, cornerback Všechno vycházelo. Plzeň házela pitche, já jen četl hru a dělal svojí práci. Reprezentační zkušenost mi pomohla, jak v secondary tak ve čtení hry. Na sezónu jsem stoprocentně připravený.

CoachKelly

Ciaran Kelly, head coach Plzeňský tým byl mnohem větší a silnější než my, ale my byli schopní je v první polovině zápasu přehrát. Jednoduše proto, že jsme byli chytřejší. Ve třetí čtvrtině jsme udělali tři velmi hloupé chyby, kterými jsme Patriots pustili zpět do hry. Nebylo to tím, že by hráli lépe, ale my prostě nehráli chytře. Na druhou stranu jsem byl ohromen naší obranou. Neviděl jsem z jejich strany téměř žádnou chybu v průběhu celého zápasu.