”Vítězství v Silver Bowlu máme pouze ve svých rukou,” říká hlavní trenér Rosenbaum

Novinky > Archiv novinek > 2018 > ”Vítězství v Silver Bowlu máme pouze ve svých rukou,” říká hlavní trenér Rosenbaum

Do třetice všeho dobrého! Po dvou sezónách v druhé lize, které pro nás vždy skončily základní částí, jsme se konečně probojovali do Silver Bowlu - finále 2. ligy ČAAF! Poprosili jsme proto našeho hlavního trenéra Jana Rosenbauma, aby zhodnotil uplynulou základní část, a zeptali se, jak probíhají přípravy na úplně poslední utkání letošního ročníku seniorských soutěží.

Jak jsi spokojený s průběhem základní části soutěže? Čekal jsi před sezónou, že se probojujeme až do finále? Myslím si, že jak v předsezónní přípravě, tak v průběhu sezóny jsme odvedli velký kus práce. Měli jsme tři cíle a jeden takzvaný “stretch” cíl. Již nyní víme, že z uvedených cílů se nám nepodaří naplnit ten o minimálním počtu hráčů v tréninku, který jsme si stanovili. Naopak se nám povedlo vrátit tým zpět k vítězným sezónám a probojovat se do finále druhé nejvyšší ligy v České republice. “Stretch” cílem je uspět v Silver Bowlu a jeho naplnění máme pouze ve svých rukou.

Jak se na tento důležitý zápas tým připravuje. Můžeme očekávat nějaké změny v sestavě nebo ve hře? Připravujeme se jako na každý jiný zápas. Trenéři shlédli předcházející utkání soupeře, naše vzájemná utkání a na základě toho jsme provedli scouting a chystáme gameplan. Kdo sledoval naše zápasy, tak např. zná základní hry našeho útoku a také ví, že do každého utkání přineseme něco nového. Tak uvidíme, co vymyslíme nyní. Ale třeba žádná změna bude taky změna. Co se týká nasazení hráčů, tak na soupisce bude každý zdravý hráč, který zároveň dodržuje dohodnutá týmová pravidla.

Co naopak očekáváš od Gladiators? Soupeř disponuje velmi dobrou obranou, proti které je nutné eliminovat počet vlastních chyb ze strany útoku. Gladiators to dokáží potrestat. Jejich útok dělá vše potřebné proto, aby získával nezbytné downy, posouval se po hřišti a skóroval. Po každém zápase jsme udělali analýzu naší hry a dospěli jsme k závěru, že naše exekuce her a odpovědností byla proti tomuto týmu ostudná. Je to věc, na které musíme v následujících trénincích ještě pracovat.

Jaká je atmosféra v týmu před duelem s Vysočinou, která nás v základní části dvakrát porazila? Jako před každým jiným zápasem. Snažíme se na utkání nachystat co nejlépe a snad se nám to (po)daří. Je léto, hraje se fotbal a my jsme ve finále, takže nálada je vynikající... :)

V případě vítězství postupujeme do nejvyšší Bitters ligy. Jsme podle tebe na takový krok připraveni? Samozřejmě, že chceme být součástí nejvyšší Bitters ligy a zahrát si proti klukům (převážně z PBP), kteří nám pomáhali s rozvojem týmu před pěti lety. Nejdříve ale musíme vyhrát Silver Bowl. A to je těžký úkol proti soupeři z Vysočiny. Těžký, nikoliv nemožný.

Jak mohou naši fanoušci finále sledovat? V první řadě máme zařízený jeden autobus pro ty největší fanoušky, kteří chtějí jet do Jihlavy s námi a fandit přímo na stadiónu. Každý z nich dostane i Blades tričko, aby na tribuně byli pořádně vidět. Samozřejmě bude opět k dispozici live stream zápasu na facebookové události Bitters Silver Bowl XIII. Navíc se bude konat veřejné promítání celého zápasu v ústeckém Moto Garage Clubu pro všechny, kteří si chtějí zápas užít naplno a nedostanou se za námi na Vysočinu.

Díky moc za rozhovor Já děkuji.

Marek Moudrý

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-