V Olšinkách odstartovala 2. dorostenecká liga

Novinky > Archiv novinek > 2023 > V Olšinkách odstartovala 2. dorostenecká liga
31.08.2023

V neděli 27. srpna proběhlo v Olšinkách první kolo 2. dorostenecké ligy ČAAF a Blades v turnaji na svém domácím hřišti hostili týmy z Plzně a Jihlavy. 3904.jpg

Premiéru v netradiční podobě amerického fotbalu, kdy proti sobě na menším hřišti stojí pouze pět hráčů útoku proti pěti hráčům obrany, si naši dorostenci pod vedením hlavního trenéra Tomáše Mikuše užili a zapsali si i první vítězství: První turnaj pro nás nedopadl vůbec špatně. V prvním zápase proti plzeňským Patriots těsná prohra, o které rozhodl fumble v posledním drivu. V druhém zápase výhra nad Vysočinou Gladiators.

3905.jpg S ohledem na to, že jsme se snažili zapojit všechny hráče včetně kluků, kteří se k nám připojili letos z flagu, a nováčků, pro které to byl první ostrý fotbalový zapas, jsme si vedli skvěle, chválí svoje svěřence trenér Mikuš: V útoku i obraně se tým mohl spolehnout i na  hráče se zkušenostmi z nejvyšší české ligy Václava Bartoše a Václava Zemančíka, kteří celý turnaj potvrzovali svoje kvality a dominovali obraně i útoku.

První jmenovaný Václav Bartoš byl trenérem Mikušem jmenován i MVP týmu za své 3 touchdowny v prvním a 2 touchdowny ve druhém zápase.

Všechny zápasy turnaje dopadly takto:
Blades vs Pilsen Patriots - 21:28
Pilsen Patriots vs Vysočina Gladiators - 26:14
Blades vs Vysočina Gladiators - 32:6

Teď nás čeká několik týdnů volna až do 17. září kdy vyrazíme na další turnaj do Jihlavy, uzavírá svůj komentář Tomáš Mikuš.


3906.jpg 3907.jpg

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-