Novinky > Archiv novinek > 2022 > V druhém kole Snapbacks ligy Blades potrápili Steelers, na výhru to ale nestačilo

Do druhého zápasu letošní Snapbacks ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, vletěli Ústí nad Labem Blades ve velkém stylu. O takovém začátku se favorizovaným Ostrava Steelers jistě nezdálo ani v nejhorších nočních můrách. První čtvrtinu vyhráli Blades 12:0, když si první běhový touchdown připsal quarterback Tony Curtis Brown a ten druhý running back Jakub Imr. Bodové potvrzení se však v žádném z případů nezdařilo.

Ve druhém dějství se bohužel pro Blades poměr sil otočil a Steelers druhou čtvrtinu vyhráli 14:0. Do šaten se tak šlo za stavu 14:12 pro domácí Ostravu.

V podobném duchu se nesla i třetí čtvrtina. Blades nepřálo štěstí, řada akcí končila těsně před endzonou či ztrátou balonu. I v této části zápasu tak byli úspěšnější Steelers, kteří třetí čtvrtinu vyhráli 20:0.

K velkému návratu se Blades nadechli v posledním dějství, ve kterém se Blades podařilo skórovat 14 bodů. V rozhodujících okamžicích ale něco málo chybělo, a tak vítězství 34:26 nakonec brali Steelers.

"Ostrava odehrála velmi dobrý zápas, obzvlášť quarterback Bradley Jones předvedl dobrý výkon. V tomhle týdnu jsme ale odvedli na trénincích velmi dobrou práci, v obraně i útoku. Jsem pyšný, že hráči bojovali do posledního hvizdu. Teď budeme dva týdny tvrdě pracovat, abychom byli připraveni na zápas proti Prague Lions," zhodnotil zápas hlavní trenér Blades Austin Stubbs.