Útok Blades povede v roce 2024 německý quarterback Ferras El-Hendi

Novinky > Útok Blades povede v roce 2024 německý quarterback Ferras El-Hendi
13.12.2023

Quarterbackem Blades pro rok 2024 se stává zkušený 27letý německý prospekt z Drážďan Ferras El-Hendi! Ferras hraje americký fotbal již od svých 9 let a prošel kompletním vynikajícím juniorským programem GFL týmu Dresden Monarchs!

Drážďanský tým U19 hned v první sezóně dovedl do GFL Juniors, což je nejvyšší úroveň mládežnického fotbalu v Evropě, a další tři roky v této soutěží hrál jako starting quarterback. V letech 2016 - 2019 sloužil jako záložní quarterback pro A-tým Dresden Monarchs, kde se učil od zámořských profesionálů.

Po ročním angažmá ve druholigovém francouzském týmu Gones de Lyon se v roce 2021 vrací do GFL, tentokrát jako starting quarterback Frankfurt Universe.

V roce 2022 odchází do rakouské AFL, kde hrál opět jako starter v týmu Cineplexx Blue Devils, než podepsal smlouvu s Leipzig Kings a přestoupil tak do nejprestižnější Evropské ligy amerického fotbalu - ELF. Tam dostal spoustu herního času a možnost postavit se těm nejlepším evropským týmům.

Ferras má zároveň i bohaté trenérské zkušenosti, ze kterých budeme určitě čerpat. V klubu Monarchs trénoval quarterbacky juniorského programu U19 a v sezóně 2019 se stal i ofenzivním koordinátorem týmu U17.

Rozhodl jsem se hrát v Ústí nad Labem, protože jsme v kontaktu už několik let a snažili jsme se to nějak vymyslet. Když jsem byl trenérem mládeže v Drážďanech a několikrát jsme spolupracovali s Blades, viděl jsem jak jsou pro tento sport zapálení. Tento rok se konečně okolnosti sešly a už se moc těším na nadcházející sezónu. Nejvíce se samozřejmě těším na to, až poznám všechny své nové spoluhráče a společně budeme bojovat o titul!"

Kouč Sholars je s výběrem quarterbacka velmi spokojený: "Všichni máme radost, že s Ferrasem budeme spolupracovat. Věřím, že jeho schopnosti budou pro Blades velkým přínosem. Několik hráčů z Leipzig Lions, které jsem letos vedl, odehrálo loňskou sezónu i s týmem Leipzig Kings. O Ferrasovi a jeho dovednostech všichni mluví velmi pozitivně. Navíc fakt, že Ferras žije v Drážďanech a bude odtamtud dojíždět, dovoluje klubu přemýšlet o dalších zahraničních posilách."

3958.jpg 3960.png 3959.jpg

Foto: https://www.instagram.com/simonbraun.photography

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-