Trenérský tým Blades posílil Texasan Mike Sholars

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Trenérský tým Blades posílil Texasan Mike Sholars

Hlavním trenérem Ústí nad Labem Blades pro sezónu 2020 zůstává Daniel Leško, se kterým jste si mohli přečíst rozhovor na konci ledna. Tak komplexní sport, jakým americký fotbal bezesporu je, ale potřebuje mnohem více než jednoho trenéra. Každý klub tak má trenérů celý tým, takzvaný coaching staff. Dnes si blíže představíme novou posilu v řadách Ústí nad Labem Blades, kterou se stal Michael Ray Sholars, rodák z amerického Texasu.

Můžeš se krátce představit našim fanouškům?

Do Evropy jsem přišel jako profesionální hráč a začal svou kariéru ve švédské Uppsale. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl okusit nejvyšší úroveň evropského fotbalu. Opravdu věřím, že tento sport dokáže vštípit skvělé vůdcovské dovednosti. Když se hraje správně, s tím správným duchem a jednotou týmu, je to velmi silný zážitek jak pro hráče, tak pro diváky. Americký fotbal je prostě ultimátní týmový sport!

Dříve jsi trénoval Teplice Nordians. Jak ses dostal k Ústí nad Labem Blades?

Do Nordians jsem přišel v roce 2017. V roce 2018 jsem dělal head coache v nejvyšší anglické lize, a v roce 2019 na stejném postu v Polsku. Jakmile skončila polská liga, letěl jsem ještě do Švýcarska dokončit sezónu. Celou dobu jsem ale zůstal v kontaktu s předsedou Nordians Lukášem Buřtem. Po sezóně 2019, kterou jsem strávil ve Švýcarsku, jsem dostal možnost vrátit se do Teplic jako head coach (HC). Po úspěchu, který jsme měli v roce 2017, jsem si myslel, že klub bude již ve druhé lize. Ale bohužel nastaly nějaké nešťastné události, kvůli kterým tým neměl dostatečný počet hráčů do jedenáctkového fotbalu. Proto se klub rozhodl, že se přidáme k Blades. Musel jsem se rozhodnout, zda vezmu jiné nabídky hlavního trenéra nebo zůstanu tady. Po několika trénincích mi Dan Leško nabídl pozici asistenta HC a koordinátora běhových her. Nyní díky tomu pracuji jak se zkušeným bývalým trenérem české reprezentace, tak s talentovanými hráči Nordians i Blades. Navíc učím angličtinu v jazykové škole Lingua Centrum, takže stěhování nepřicházelo v úvahu.

Co si myslíš o myšlence divokého severu? Je podle tebe spojení Nordians a Blades výhodné?

Naším záměrem je postavit Nordians zpět na nohy. Tohle spojení pro hráče z Teplic nemá žádné nevýhody - minimálně získají zkušenosti z nejvyšší ligy.

Tvé resumé je plné perfektních sezón a šampionátů napříč celou Evropou. Máš nějaký okamžik, na který nejraději vzpomínáš?

Má nejoblíbenější vzpomínka je z Kodaně. Hrál jsem receivera za kodaňské Towers, ale kvůli zranění jsem ve finále musel hrát running backa. To byla moje původní pozice v Texasu, takže jsem byl nahecovaný, dal jsem tři touchdowny a zkompletovali jsme perfektní sezónu se zlatou medailí na krku.

Jaká je tvoje specializace? Jakou pozici trénuješ nejraději?

Upřímně se cítím komfortně u všech pozic. Miluju vztah mezi offensive line a running backy. Načasování, důvěra a obětavost - to všechno si navzájem dávají. Je to jako umění, když se podíváš pozorně.

Chceš něco vzkázat fanouškům obou týmů?

Fanoušci Blades se mohou těšit na trochu čerstvější vítr v útoku. Jsem rád, že jsem se vrátil do Ústeckého kraje. České Švýcarsko je nádherný kus země.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-