Start sezony Blades nevyšel, Alligators podlehli 0:38

Novinky > Archiv novinek > 2022 > Start sezony Blades nevyšel, Alligators podlehli 0:38

První zápas letošního ročníku Snapbacks ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, se Ústí nad Labem Blades vůbec nepovedl. Papírově slabšímu soupeři z Brna podlehli 0:38.

Skóre zápasu otevřeli Alligators ve druhé minutě, když se Blades nevydařil punt a brněnský tým si tak připsal dva body za safety.

Neuběhly ani další dvě minuty, když osmadvacetiyardovou touchdownovou přihrávku quarterbacka hostí zachytil Robert Wirth. Úspěšný pokus Alligators potvrdili dvoubodovým během Davida Kiliana.

Před koncem první čtvrtiny pak přihrávku Noaha Suszckiewicze zachytil pro touchdown znovu Robert Wirth. Jan Nestr pak kopem navyšoval na 0:17.

Jen o minutu později se Blades hrubě vymstil další nepovedený punt, který Alligators proměnili ve fumble return. Jan Nestr přidal další bodové potvrzení a první dějství tak končilo 0:24.

Blades se v útoku nedařilo ani po zbytek zápasu a pokud už se jim dařilo hýbat s míčem po hřišti, bylo to často s faulem a snažení tak přišlo vniveč. Aligátorům zápas vyšel znatelně lépe, ve druhé a třetí čtvrtině se bodovat podařilo Ondřeji Marečkovi, který v obou případech zachytil dvanáctiyardovou přihrávku Noaha Suszckiewicze. Jan Nestr se ani jednou nemýlil a nastavil tak výsledné skóre na 38 bodů. Blades oproti tomu zůstali na nule.

"Alligators hráli dobře, za což si zaslouží uznání. Jejich quarterback Noah Suszckiewicz hrál skvěle. David Kilian a Leoš Janďourek byli všude. My jsme se v první půli trápili, ale v poločase jsme udělali korekce a ve druhé půlce jsme hráli mnohem lépe. Naši hráči se nevzdali a hráli naplno až do závěrečného hvizdu. Hodně jsme se z tohoto zápasu naučili a tento týden budeme tvrdě trénovat, abychom se zlepšili a připravili na Steelers," uvedl hlavní trenér Ústí nad Labem Blades Austin Stubbs.

Šanci na reparát budou mít Blades už 17. dubna, kdy se v Přerově utkají s ISMM Ostrava Steelers. Utkání v areálu TJ Spartak začne v 15:00 hodin.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-