Special team koordinátor Pavel Fiala: Loni jsme měli nejlepší special team v lize, takže letos nic nového vymýšlet nebudeme

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Special team koordinátor Pavel Fiala: Loni jsme měli nejlepší special team v lize, takže letos nic nového vymýšlet nebudeme

Pavel Fiala začínal s americkým fotbalem před pěti lety u teplických Nordians. Součástí Ústí nad Labem Blades je od roku 2017, kdy ústecký klub vyhrál druhou ligu a postoupil do nejvyšší české soutěže. Tehdy jsem pomáhal trénovat defensive line, o které jsem do té doby skoro nic nevěděl. Hned v mé první sezoně se nám povedlo postoupit do Paddock ligy, což byl pro mě z osobního i sportovního hlediska velký úspěch, kterého si stále velmi cením, říká důležitý člen coaching staffu, který se aktuálně věnuje DBs a special teamu.

Co pro tebe znamená americký fotbal? Čím je pro tebe tento sport zajímavý?

Na americkém fotbale se mi hodně líbí týmový duch. Všichni hráči, a že jich je opravdu dost, makají jeden za druhého, pomáhají si jak na hřišti, tak i mimo něj. Líbí se mi, že je tento sport tvrdý, ale férový, žádné simulování hráčů jako je dnes časté u jiných sportů. Navíc má tento sport velkou výhodu v tom, že ho může hrát jakýkoli typ postavy, pro každého hráče se zde najde pozice.

Nejen mezi hráči jsou special teamy často podceňované. Proč by tomu tak být nemělo?

Special team je opravdu velmi důležitou součástí tohoto sportu. Je stejně důležitý jako offense i defense, i když si to někteří hráči nemyslí. I u special teamu musí každý hráč přesně vědět, kde má stát, a co má hrát, protože právě na hráčích special teamu záleží, kde se bude rozehrávat. Často je to dokonce special team, kdo vyhrává zápasy.

Chystáš pro letošní rok nějakou speciální strategii?

V minulé sezoně byl náš special team nejlepší v lize, což bychom letos rádi zopakovali, takže nebudeme vymýšlet žádnou novou strategii a budeme pracovat dál v tom, co nám šlo dobře loni. Zaměříme se především na drobné chyby, které jsme dělali v zápasech, a budeme se snažit zapracovat do special teamu nové hráče, kteří k nám letos přišli z Nordians.  

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-