Snapbacks liga startuje. Blades začínají doma proti Alligators

Novinky > Archiv novinek > 2022 > Snapbacks liga startuje. Blades začínají doma proti Alligators

Snapbacks liga, nejvyšší česká soutěž v americkém fotbalu, startuje. První zápas čeká Ústí nad Labem Blades už v neděli 10. dubna na domácím hřišti Svádov-Olšinky. Duel proti celku Brno Alligators začíná v 15:00 hodin.

"Loňskou sezonu, která byla z důvodu pandemie onemocnění COVID-19 posunuta až do letních měsíců a značně zkrácená, jsme museli vynechat. Do letošní sezóny tak vstupujeme s velkým odhodláním, nadšením a řadou novinek," uvádí předseda Ústí nad Labem Blades Matěj Sahula.

Blades budou v sezóně 2022 působit pod taktovkou mladého amerického head coache. Hlavním trenérem Blades je zkušený matador amerického fotbalu - Austin Stubbs z Iowy. Ze Spojených států je také quarterback Tony Brown, který pochází z Austinu v Texasu a fotbal hraje už 20 let. Jako quarterback vedl útok univerzitního týmu Army West Point Black Knights, u Kansas Wesleyan University Coyotes pak působil na pozici DB. 

"Své působení v Blades vidím jako velkou příležitost vidět a užívat si fotbal z jiného úhlu pohledu. Také chci vést tým k úspěšné sezóně. Hráčský i trenérský kádr letošního týmu vypadají moc dobře. Kemp i přípravný zápas nás utužily a začínám Blades cítit jako rodinu. Těším se na nedělní zápas, kdy se o vítězství poprvé popereme naostro," říká americký rozehrávač Blades před prvním zápasem.

Do Snapbacks ligy, nejvyšší ligy soutěže mužů, se letos přihlásilo devět týmů, a to včetně dvou klubů ze Slovenska. V základní části čeká černobílý tým amerických fotbalistů z Ústí nad Labem celkem osm zápasů. Doma se střetnou s celky Brno Alligators, Bratislava Monarchs, Přerov Mammoths a Vysočina Gladiators. Venkovní zápasy Blades sehrají proti týmům Ostrava Steelers, Prague Lions, Brno Sígrs a Nitra Knights.

Do semifinále, které se uskuteční první červencový víkend, postoupí nejlepší čtveřice týmů. Czech Bowl má stanovené rozpětí pro odehrání od 14. do 18. července 2022.

"Důležitou novinkou je účast ústeckého týmu amerických fotbalistů hned ve dvou televizních zápasech. Ty letos nově vysílá stanice Premier Sport 2, kde je běžně k vidění i slavná NFL. První televizní zápas nás čeká 1. května, kdy se na pražském Žižkově střetneme s týmem Prague Lions, druhý pak 19. června, kdy na Městském stadionu v Ústí nad Labem přivítáme úřadující mistry Vysočinu Gladiators," láká manažer Blades Jakub Valjent. 

Ze čtyř domácích zápasů, které letos v základní části Blades čekají, se na ústeckém Městském stadionu odehrají hned dva. Tím prvním bude 29. května zápas proti Přerovu Mammoths, tím druhým pak zmiňované červnové střetnutí s Gladiators. 

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-