Silver Bowl XIII - Opory Gladiators

Novinky > Archiv novinek > 2018 > Silver Bowl XIII - Opory Gladiators

Jak jsme slíbili, přinášíme další tři rozhovory, kdy se krátce ohlédneme za sezónou a přiblížíme očekávání z blížícího se Silver Bowlu. Tentokrát ovšem z pohledu protivníka. Dnes na otázky odpovídají hráči Gladiators - QB Ondřej Pavlas, TE Petr Čermák a americký import Josh Purdie.


Ondřej Pavlas - Quarterback (#12)

Jak bys zhodnotil celou sezónu? Jaká byla cesta k finálovému utkání? Do sezóny jsme vstoupili podle mě v dobré formě, ale hned první zápas jsme těžce nezvládli. Nicméně jsme se dokázali zvednout a dobře se připravit postupně na každého dalšího soupeře a jsem rád, že jsme si na konci základní části dokázali vybojovat postup do finále bez ohledu na výsledky zápasů soupeřů. Letošní sezóna byla zase o chlup náročnější, pro mě a pro útok zejména kvůli ztrátě Štěpána Calty a dalším zraněním. Stejně tak ale proběhla kvalitnější týmová příprava, takže si myslím, že jsme letos odvedli dobrou práci a zaslouženě vybojovali finále doma. Co očekáváš od Silver Bowlu? Rozhodně to bude ostrý, vyrovnaný zápas – nic jiného od soupeře nečekám. Těším se, že si ještě jednou zahrajeme na domácím hřišti s vlastními fanoušky v zádech a atmosféra bude určitě skvělá jako vždy. Náš poslední vzájemný zápas s Blades ukázal, jak si proti sobě oba týmy stojíme. Do poslední chvíle nebylo rozhodnuto o vítězi. Podobně náročnou bitvu očekávám i v Silver Bowlu. Co si myslíš, že v zápase rozhodne? Síly jsou vyrovnané a určitě rozhodne, kdo dokáže udržet nervy a týmovou morálku až do poslední píšťalky, kdo se dokáže koncentrovat až do konce zápasu. Pokud chceme takhle vyrovnané a náročné zápasy vyhrávat, musí být každý hráč hlavou i srdcem jen na hřišti. Co bude na Silver Bowlu nejtěžší? Na co si musíte dát největší pozor? Ve finálových zápasech nebývají velké prostory pro chyby. Stejně tak je třeba zaměřit se na detaily a každou chybu soupeře trestat. Myslím, že nejdůležitější bude zvládnout mentální stránku utkání, hrát od začátku do konce, nesložit se po inkasovaných bodech. Možná i nenechat na sebe dolehnout tíhu tak velkého zápasu. Pro tým, který bude v průběhu zápasu tahat za kratší provaz, bude tohle určitě nejtěžší. V čem si myslíš, že byl tvůj největší přínos pro váš tým tuto sezónu? Ze svojí pozice v útoku jsem prodloužená ruka trenéra na hřišti. Na trénincích i v zápase se snažím co nejlépe řídit hru útoku a tak pozvednout hru všech okolo sebe. Jak moc dobře tohle zvládám, uvidíme v neděli v Jihlavě. Když vyhrajete Silver Bowl, tak postoupíte do 1. Bitters ligy. Co to pro tebe bude znamenat? Rozhodně by to pro mě bylo dosažení jednoho z největších fotbalových cílů. Pro mě stejně jako pro ostatní by to znamenalo posunutí fotbalu, který chceme hrát, zase o úroveň výš. Postup do první ligy může být však velmi hořký, pokud není klub schopný hrát proti prvoligovým soupeřům. Takže by to pro mě byla rozhodně velká výzva  


Petr Čermák – Tight End (#15)

Jak bys zhodnotil celou sezónu? Jaká byla cesta k finálovému utkání? Sezóna byla opravdu skvělá, ale zároveň velmi náročná pro nováčka 2. ligy. Hned první zápas jsme obdrželi hořkou prohru s Přerovem, kterému jsme to dlužili po loňském finále. Také se při tom zápase zranil obrovský srdcař a výborný hráč Štěpán Calta, což nás celkem rozhodilo. V průběhu sezóny nás čekala i další zranění klíčových postav což nebylo úplně jednoduché. Věděli jsme, že pokud chceme mít šanci na finále, musíme porazit jednoho soupeře za druhým bez zaváhání a to hlavně favorizované Ústí hned dvakrát v sezóně což přineslo opravdu napínavé duely...hlavně tedy ten na domácí půdě. Co očekáváš od Silver Bowlu? Od SB očekávám rozhodně tvrdý a napínavý duel až do konce, což bylo vidět i na obou zápasech spolu v sezóně. Hrát na domácí půdě, kde nás potáhne dopředu největší fanouškovská základna v ČR je určitě obrovskou motivací pro zisk SB. Co si myslíš, že v zápase rozhodne? SB určitě rozhodne to, jak budeme připraveni jak v útoku tak v obraně. Máme velmi dobrou obranu, na které náš tým zakládá. Ústí zase disponuje velmi dobrým QB takže určitě je na co se těšit. Co bude na Silver Bowlu nejtěžší? Na co si budete muset dát největší pozor? Jak už jsem zmiňoval je to určitě QB Ústí Jan Bláha, který je skvělý jak ve hře vzduchem tak i po zemi. Především to bude finálový zápas kde nebude prostor na žádné chyby. Každou chybu soupeře budeme chtít potrestat. Nesmíme se sesypat po obdržení bodů a jet na 100% celý zápas. V čem si myslíš, že byl tvůj největší přínos pro váš tým tuto sezónu? Sezóna byla dlouhá a náročnější, než co jsme zvyklý.. Snažil jsem se jak v pre-season tak v season makat na 100%. Nic nepodcenit, abych byl stoprocentní a odehrál pokud možno všechny zápasy a neoslabil tým v sezóně. Doufám, že se tato dřina vyplatila.. Jestli ano tak to ukáže až nejdůležitější zápas sezony a to finále. Když vyhrajete Silver Bowl, tak postoupíte do 1. Bitters ligy. Co to pro tebe bude znamenat? Byl by to zajisté můj největší sportovní úspěch. Hrát první ligu v Česku chce snad každý, ale málo komu se to povede. Dopřát Vysočině hrát 1. ligu AF by určitě bylo super a rozhodně bychom o to více rozpoutali větší zájem o tento sport. Ovšem pokud postoupíme bude to velmi těžké srovnat se s prvoligovými soupeři a musíme do toho vynaložit ještě větší úsilí než do teď.  


Joshua Purdie – Free Safety / Slot Receiver (#1)

Jak bys zhodnotil celou sezónu? Jaká byla cesta k finálovému utkání? Základní část byla náročná. Hodně našich hráčů se zranilo a do konce sezóny jsme ztratili jednoho z našich největších leadrů. Jako tým nás to nakonec posílilo a naše následující výkony jsme odkázali jemu. Na místo zraněných hráčů naskočili náhradníci a odvedli svou práci dobře. Cesta do finále začala již dávno v preseason, ale to nejdůležitější máme ještě před sebou. Všichni jdeme za jediným cílem. Dostali jsme se sem, abychom tady vyhráli. Co očekáváš od Silver Bowlu? Očekávám tvrdý zápas dvou dobrých týmů. Bude to bitva. Co si myslíš, že v zápase rozhodne? Myslím si, že dokážeme vyhrát, pokud udržíme jejich útok na lavičce a dokážeme využít toho, co umíme nejlépe. Co bude na Silver Bowlu nejtěžší? Na co si budete muset dát největší pozor? Největší zbraní Blades je jejich QB. Je to velice dobrý hráč. Linebackeři Blades mají schopnost získávat míče soupeřů. V čem si myslíš, že byl tvůj největší přínos pro váš tým tuto sezónu? Asi tím, co předvádím na hřišti. Také se snažím kluky povzbuzovat a vést. Když vyhrajete Silver Bowl, tak postoupíte do 1. Bitters ligy. Co to pro tebe bude znamenat? Znamenalo by to pro mě opravdu hodně. Dal jsem tomuto sportu většinu svého života a spoustu úsilí a tvrdé práce. Od naší prohry v Bronze Bowlu vím, že máme na víc. Během celé offseason jsem pracoval ještě usilovněji. Máme skvělý tým a úžasné fanoušky!  


Děkujeme soupeřům za odpovědi. Silver Bowl XIII bude jednou z největších footballových akcí letošního ročníku. V Jihlavě je každý zápas vždy velkou show! Vy můžete být s námi u toho a hnát Blades dopředu pro každý vybojovaný yard! Stále se můžete hlásit do našeho fanbusu, který jede v neděli 15. 7. 2018 s námi. Pokud nemůžete jet s námi do Jihlavy, užijte si zápas alespoň z live streamu. Náš zpřátelený klub Moto Garage Club navíc slibuje skvělou projekci, takže si s kamarády můžete dát i pivo a sledovat zápas společně.

Eva Šolcová / Marek Moudrý

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-