Sezonu Blades odstartují 16. srpna na Vysočině, na domácí hřiště vyběhnou o týden později

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Sezonu Blades odstartují 16. srpna na Vysočině, na domácí hřiště vyběhnou o týden později
2228.png 23.07.2020Martin Klimeš

Paddock liga, nejvyšší česká soutěž v americkém fotbalu, odstartuje v polovině srpna. Paddock Kickoff - první letošní zápas Ústí nad Labem Blades - vypukne 16.8., kdy se ústecký tým od 16.00 hodin utká v Jihlavě s Vysočina Gladiators.

Season Opener, tedy první domácí zápas, čeká Blades jen o týden později, v neděli 23. srpna se od 15.00 hodin střetnou na domácím hřišti v Olšinkách s týmem Pilsen Patriots. "Na první domácí utkání se po dlouhé zápasové pauze už opravdu těšíme. Věříme, že si cestu na zahájení sezony najde i řada fanoušků, které zveme na sportovní odpoledne pro celou rodinu. Fanoušci, kteří jsou u nás jedni z nejlepších z celé ligy, se tradičně mohou těšit i na zajímavý doprovodný program a občerstvení," láká Marek Moudrý z PR týmu Ústí nad Labem Blades.

Paddock Kickoff si letos nenechá ujít ani quarterback Blades a české reprezentace Jan Bláha. Ten nastoupil naposled v reprezentačním dresu v Maďarsku na podzim roku 2018, kdy ho zranění v zápase vyřadilo na celou loňskou sezonu.

Nyní je Jan Bláha zpět a věří, že Blades mohou uspět i po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru. "V rámci našeho klubu nepamatuji tak dlouhou 'pre-season' přípravu jako právě letos, kdy soutěž mužů byla odložena. Ačkoli by se delší čas na přípravu mohl jevit jako výhoda, je velmi obtížné udržet správné tréninkové tempo a disciplinovanou přípravu v průběhu letních měsíců v tak 'personálně' náročném sportu, jako football bezesporu je. Právě kvalita tréninků v posledních týdnech přípravy a v průběhu soutěže bude rozhodujícím faktorem pro úspěch či neúspěch jednotlivých týmu v nadcházející sezóně," ví Jan Bláha.

Quarterback Blades věří, že z posledních tréninků hráči vytěží maximum a ústecký tým bude na soupeře připraven. "Ještě si potřebujeme na tréninku do sebe párkrát ťuknout a musíme vyběhnout na hřiště. Vidím to na spoluhráčích i na sobě, po dlouhé přípravě potřebujeme vzpruhu zápas. Sezóna bude určitě zajímavá, projeví se, které týmy byly schopny dlouhodobě trénovat v dobrém počtu hráčů. Navíc bude mít letošní soutěž asi nižší zastoupení importovaných hráčů. Také určitě zamíchají kartami někteří hráči z týmů, které se letos žádné soutěže nezúčastní (zejména PBP) a hostují v jiných českých týmech," dodává Jan Bláha.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-