Seniorský tým Blades do letošní sezony nenastoupí

Novinky > Archiv novinek > 2021 > Seniorský tým Blades do letošní sezony nenastoupí

Ústí nad Labem Blades se rozhodli nenasadit seniorský tým do sezony, kterou pro letošní rok vypsala Česká asociace amerického fotbalu.

"Seniorský tým měl bohužel z důvodu pandemie onemocnění COVID-19 jen velmi krátký čas na přípravu pro účast v nejvyšší soutěži. Sezona v období letních prázdnin a dovolených je navíc velmi náročná vzhledem k šíři kádru a vytíženosti trenérského týmu. Zvažovali jsme mnoho možností, ale rizika z nastoupení a případného nedokončení sezony jsou příliš vysoká, proto jsme se rozhodli letošní sezonu vynechat. Budeme se tak plně soustředit na nábor hráčů pro příští rok a na přípravu na sezonu 2022, kterou odstartujeme hned po letních prázdninách," uvedl předseda Ústí nad Labem Blades Matěj Sahula.

Ačkoli tak Ústí nad Labem letos nebude mít své zástupce v Paddock lize, nejvyšší české soutěži v americkém fotbalu, úplně bez fotbalu fanoušci nezůstanou. "Již v červnu odstartuje flagová liga U15. Účastnit se budeme také soutěže žen a mládeže," doplnil manažer Ústí nad Labem Blades Jakub Valjent.

Pro soutěže, kterých se Blades letos zúčastní, klub aktuálně pořádá nábory. Do flagového týmu, tedy pro bezkontaktní variantu amerického fotbalu, se mohou hlásit chlapci od 11 do 15 let a děvčata od 11 do 16 let. Pro kontaktní variantu tohoto oblíbeného sportu klub hledá do týmu dorostu chlapce od 16 do 18 let. Každý, kdo by si chtěl americký fotbal vyzkoušet, může přijít na libovolný trénink na hřiště Svádov-Olšinky. Tréninky se konají v pondělí a čtvrtek od 17:00 do 19:00 hodin a ve středu a pátek od 16:00 do 17:30 hodin. Zájemcům o účast v tréninku stačí sportovní oblečení a obuv.

Blades Ústí nad Labem děkují všem partnerům, podporovatelům a fanouškům za přízeň a pochopení. Věříme, že si letos naplno užijeme sezonu mládeže, žen a flagistů, a seniorský tým se v příštím roce na prvoligová hřiště vrátí ještě silnější.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-