Šance na play-off jsou pryč, touha vyhrávat ale zůstává

2145.jpg 6.5.2019 | Martin Klimeš 

V pátém kole Paddock ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbalu, přivítali Ústí nad Labem Blades na svém hřišti v Olšinkách letos zatím neporažené Prague Lions.

Úvodního hodu mincí se tentokrát ujala Rozárka Štěpánková, dcera linebackera Blades, pro kterou tým letos dražil kalendář. Více štěstí však měli Lions, kteří zvolili příjem a Blades tak šli na kick off. Ten se vydařil, ale hned v následující akci se Lions vrhli do dlouhého passu, jehož zachycení naštěstí zabránil zkušený Martin Antoš. Následovalo několik běhových akcí v rychlém tempu, ale oba týmy se v úvodu trochu plácaly stylem tři a ven. Naděje přišla ve chvíli, kdy Blades zalehli vlastní punt a mohli tak pokračovat ve slibném útoku. V body ho však neproměnili. Lions se následně pustili v rychlém sledu do několika passových akcí, ale touchdownu opět zabránil Martin Antoš. Blades dlouho vzdorovali, ale v čase 3:52 neuhlídali Davida Hlaváčka, který zachytil 27 yardů dlouhou přihrávku od pražského quarterbacka Michaela Hayese a Lions si tak připsali prvních šest bodů, následovaných dalším bodem za potvrzený kop.

Druhá čtvrtina začala opět v rychlém tempu. Lions bez většího váhání hráli i čtvrtý down, ale rozjetý útok zastavila obrana Blades těsně před hranicí end zóny. Útok domácích však vyšel naprázdno a na míč tak šli opět hosté. Blades se pustili do většího tlaku, Bo Diesel si připsal sack a obrana tým opět podržela. V následném útoku Blades ale šel hned dvakrát po sobě k zemi quarterback ústeckého týmu Pavel Mráz, domácí snahy tak znovu skončili puntem. Lions se pak rychle posunuli až do red zóny domácího týmu, ve skórování jim ale povedeným sackem zabránil ústecký Jan Vlasák. Lvi proto zkusili alespoň field goal, který se vydařil a Lions si tak připsali další tři body. Infarktové poslední vteřiny ale nebraly konce, když po kick offu hostů zalehl domácí running back Jakub Imr míč jen jediný yard před domácí end zónou. Poločas tak končil za stavu 0:10.

Druhou polovinu zápasu začali Blades kick off returnem, načež pokračovali především v běhové hře opřené o Jakuba Imra. Hra pokračovala velmi rychle, avšak bez bodů. Necelých osm minut před koncem třetí čtvrtiny se opět blýskl domácí Martin Antoš, který zachytil interception. Útok se ale opět neprosadil a hned v zápětí si interception, tedy přihrávku do roukou soupeře, připsal i Pavel Mráz. V čase 4:47 nachytali Lions obranu Blades na goal line a s míčem do end zóny doběhl quarterback hostů Michael Hayes. Na 0:17 následně kopem navýšil Lukáš Kadlec.

Hned v úvodu poslední čtvrtiny si passový touchdown připsal Archie Stevens. Jen o dvě minuty později zachytil přihrávku Marek Suchý, který s míčem přeběhl půl hřiště až do end zóny. Oba touchdowny Lukáš Kadlec kopem potvrdil a skóre se tak vyhouplo na 0:31. Blades se nevzdali, jen 38 sekund před koncem hráli i čtvrtý down, ale pokus skončil jeden yard od soupeřovi end zóny a skóre se tak již neměnilo.

"První dvě čtvrtiny jsme hráli dobře, vyrobili jsme ale dvě chyby, které nás stály skóre 0:10. V druhé polovině jsme bohužel ztráceli především fyzicky, hlavně na offensive line, takže jsme museli jít do passové hry, která se nám úplně nedaří. První polovinu jsme však s Lions hráli jako nikdo v české lize, takže rozhodně je do budoucna na čem stavět. Nic nevzdáváme a makáme dál," hodnotil zatím poslední zápas Blades head coach Daniel Leško.

Nyní čeká Blades bye week, tedy volný týden. V sobotu 18. května bude následovat zápas v Brně, proti Sígrs. Dalším domácím zápasem pak bude v neděli 26. května utkání na Městském stadionu v Ústí nad Labem, kde se Blades střetnou s Brno Alligators.

autor článku: Martin Klimeš

2079.jpg Jan Pittner #29, Defensive Back
2078.jpg Blades Ústí nad Labem : Prague Lions

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-