Rozhovor s Tomášem Albertem 34 (Albi)

Novinky > Archiv novinek > 2014 > Rozhovor s Tomášem Albertem 34 (Albi)
312145_239889146058206_1365328458_n

Plíhy: Ahoj Tome už to bude nějaký rok co hraješ Americký fotbal povíš nám k tomu něco víc? Tomáš: Tak určitě, byl jsem u samotného zrodu amerického fotbalu v Ústí nad Labem a i samotném vzniku našeho týmu, ve kterém v současné době působí bezvadná parta lidí. Odehrál jsem s týmem první zápasy, zažil první hořké porážky, ale zároveň i první sladká vítězství. Tento sport provází nezbytné množství dřiny, bolesti a hráč musí být vybaven velkou dávkou trpělivosti, neboť příprava na hlavní část sezóny je opravdu dlouhá, ale ty bitvy na zeleném trávníku opravdu stojí zato! Plíhy: Kdy jsi si poprvé koupil výstroj? Tomáš: Výstroj jsem si pořídil hned v prvním roce našeho působení v české fotbalové lize, tedy v zimě 2012. Plíhy: Jakými pozicemi se propracovával a která ti sedí nejvíc? Tomáš: V prvním roce jsem působil na pozici Linebacker, tedy jsem byl součástí obranného týmu. Protože nás bylo z počátku vcelku málo a při zápasech docházelo k častým zraněním, začal jsem nárazově působit i v útočném týmu na pozici Running Back, kde jsem nakonec naši první sezónu dohrával. V současné době působím na pozici Full Backa, což je obdobná pozice, kterou si ale musíš zasloužit tím, že když běžíš s míčem, tak moc nepřemýšlíš a prostě běžíš dokud tě někdo nezboří. To mi docela jde, takže toť odpověď na tvoji podotázku. Plíhy: Měl jsi nějaké vážné zranění a jak jsi k němu přišel aby jsme si dali pozor. Tomáš: Z fotbalu jsem zatím (musím zaklepat) žádné vážné zranění neměl. Parádní výron kotníku jsem si pořídil loni v zimě, ale při čutané!

603051_10200187431998987_1666406318_n

Plíhy: Dřív jsi hrál s číslem Jágra 68 teď už ne jak to? Tomáš: Dřív jsem byl pro tým něco jako Jarda Jágr, ale jak má výkonnost začala klesat, rozhodl jsem se číslo přenechat a udělat ze sebe „půljágra“ a tak nyní hraju s číslem 34. Odpověď je sice trochu prozaičtější, ale tu musí prokouknout každý, kdo se o americký fotbal více zajímá.

474153_3713705611696_2101350901_o
21014_4213624837969_1417808947_n

Plíhy: Chodí tě někdo podporovat na zápasy? Tomáš: Na zápasech mívám podporu, většinou ze strany kamarádů a rodiny. Ale neměl bych zapomenout na svou přítelkyni Sandru, která mi dokonce po zápasech fouká bolístky! Plíhy: Vidíš u sebe nějaké zlepšení ve výkonnosti? případně herně a co ti nejvíc pomohlo v tom zlepšení? Tomáš: Nějaké zlepšení u sebe pozoruji, dříve jsem běhal většinu signálů na druhou stranu, než měl být odehrán. To není ale v americkém fotbalu spoluhráči příliš tolerováno a tak jsem se rozhodl letos signály pořádně naučit. Určité zlepšení letos nastalo i po silové stránce, čemuž vděčím společným týmovým posilovnám pod dohledem zkušeného trenéra. Plíhy: Jaký zápas sis kdy nejvíce užil? Tomáš: Moment, mám krátkou paměť a zas tolik zápasů jsme neodehráli. Mmmm, byl to asi náš první vítězný domácí zápas a to proti týmu Karlovy Vary Warriors. Pozápasová oslava byla parádní! Plíhy: Někteří lidé tě mohli zahlédnout i na prvním zápase rugby s číslem 11. popiš trochu pocity z této hry. Tomáš: Byla to pro mě zajímavá zkušenost, tento sport se mi také velice líbí, protože je velmi intenzivní. Hráč v podstatě stráví na hřišti většinu zápasu a má možnost zasáhnout do všech dějů této hry a nemusí si kousat nehty na střídačce, když se jeho tým na hřišti trápí.

1604844_611274952280296_968074224_n

Plíhy: Na čem by kluci z rugby měli máknout aby další zápasy vycházeli. Tomáš: Musí se více sehrát, pracovat lépe s míčem a komunikovat během hry tak, aby nedocházelo k přečíslením na křídlech. Plíhy: Máme před sebou 6 zápasů budeš na všech a máš něco co by jsi tam chtěl vyzkoušet? Tomáš: Bohužel už teď vím, že nebudu hrát domácí zápas proti pivařům z Budějovic, což mě mrzí, protože jim máme co oplácet. Zkoušet tam pravděpodobně nebudu nic a budu hrát podle signálů, které celou sezónu pilně pilujeme k dokonalosti. Plíhy: Jak by jsi popsal tým blades? Tomáš: Tým Blades je každý rok jiný, pokud bych ho měl popsat letos – je to tým plný dříčů, kteří dělají vše pro to, abychom letos dokráčeli až do samotného play-off. Mimo jiné bezvadná parta lidí – každý jsme jiný, ale bez výjimky to platí. Plíhy: Napiš první, co tě napadne u slov sklenice, míč, kamarádi, výkon, výhra, vzpomínky, červená, ponožky Tomáš: Pivo, sféroid, Blades, dřina, radost, amerika, černá, lichoběžník. Plíhy: Tak děkuji za vyčerpávající rozhovor a jsem rád že jsem mluvil právě s tebou s někým kdo stál u zrodu blades chtěl by jsi ještě něco říct? Tomáš: Jasně GO BLADES!!!

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-