Rozhovor s Josefem Chocholou 96 (Chochy)

Novinky > Archiv novinek > 2014 > Rozhovor s Josefem Chocholou 96 (Chochy)
1606680_10202353654294945_388343774_o

Plíhy: Ahoj Pepo tušíš proč jsme si vybrali na rozhovor zrovna tebe? Josef: No myslel jsem, že jedete podle abecedy, ale tím to nejspíš nebude, takže se nechám podat :o) Plíhy: Kdy poprvé jsi slyšel o americkém fotbalu a kdy poprvé jsi k němu přičichl a kdo tě k němu dostal? Josef: No můj kamarád jménem Tomáš Plíhal hrál už první sezonu za tento skvělý klub a lákal mě, ale v tu dobu jsem měl další dva sporty, kterým jsem se věnoval a do toho ještě posilovna tak to nevyšlo a na další rok se mu to povedlo, protože jsem to chtěl vždycky zkusit a tak mě to hlodalo a hlodalo a bylo to. Plíhy: Pamatuješ si na svoje začátky u blades? A co v tobě zanechalo nejsilnější pocit v prvních dnech tréningu? Josef: No mám velmi špatnou paměť, ale jak jsem říkal, vždy mně lákalo to vyzkoušet a když jsem to zkusil, už mě to nepustilo a protože se mi to hned zalíbilo, zůstal jsem u toho do teď. Plíhy: Myslel jsi si vždycky, že by to mohl být sport pro tebe? Josef: Abych řekl pravdu tak jsem si nikdy nemyslel že, bych ho hrál někdy závodně, protože jsem vůbec nevěděl, že se u nás americký fotbal hraje.

20140224_184615

Plíhy: V brzké době přišel tvůj první zápas, jak jsi se na něj těšil? A splnil tvé očekávání? A proti komu jsi vůbec nastoupil svůj první zápas? Nebyly to Budějovice na jejich hřišti ten den, jak strašně lilo? Josef: První zápas, byl přátelské utkání s Titánama z Liberce a to se mi moc líbilo, protože si myslím, že se mi podařilo pár pěkných skládek a mezi nimi byl i jejich quarterback. Proti Budějovicím jsem hrál až u nich a to byl náš poslední zápas v sezóně. Plíhy: Jak na to že se staneš aktivním hráčem reagovala tvoje rodina a nejbližší? Neměli o tebe strach, dalo by se říci, že tě podporovali? Josef. Reakce byla vcelku přijatelná až mě to překvapilo. Samozřejmě, že o mě měli strach, ale na to už jsou zvyklý díky sportu, který jsem dělal předtím. Největší radost mi udělala má žena, která mě podporovala a doprovázela skoro na všech zápasech a tímto bych ji chtěl poděkovat :o)

1150137_181989345312280_1818865952_n

Plíhy: Jak jako hráč který už je s námi taky nějaký ten rok vnímáš tým SC Blades? Josef: Jako trochu větší rodinu se společným zájmem a to hrát a užívat si tenhle sport a chtít všechny porážet :o) Plíhy: Vím že jsi velký sportovec a proto bych se rád zeptal jak se ti líbí tréningy? Můžeme to rozdělit na fotbalové posilovací a atletické je něco co tě nebaví nebo něco na čem by jsi klidně ještě přidal popřípadě pozměnil? Josef: S kvalitou tréninku jsem spokojen a nic bych neměnil. Když mi něco chybí řeším to individuálně jako, že jsi jdu zaběhat a zacvičit navíc. Jedině co mě mrzí je, že nemáme vybavení na trénování jako za mořem.

225571_499757146738070_596440786_n

Plíhy: Myslíš, že jsi měl vyhrát ty nejproduktivnějšího hráče roku? Protože já si myslel, že to vyhraješ ty! Josef: Děkuji za podporu opravdu mě to potěšilo, ale Honza si to zasloužil víc než já. Bohužel nestíhám skrze práci mnoho tréninků a na hřišti to je určitě vidět a to mám větší motivaci na tento rok.

602078_10201206633140133_581829758_n

Plíhy: Jak jsi se připravoval na letošní sezónu mimo tréninku. Měl by jsi nějaký tip na osobní mimo tréninkovou přípravu? Josef: To je těžké, protože každý by potřeboval ke své pozici co hraje jinou přípravu a to řeším jen posilovnou a jak bude pěkně začnu trochu více běhat. Plíhy: Měl jsi nějaké zranění? A bojíš se zranění? Přeci jen, brzy z tebe bude otec! Josef: Pár zranění bylo, ale naštěstí musím zaklepat nic vážného. Jinak samozřejmě o žádné zranění nestojím jak, už jsi psal, bude ze mě za chvíli taťka a musím živit rodinu tzn. makat pracovat a makat a to by nešlo, kdybych se zranil. Plíhy: Myslíš, že se něco změní až se staneš novopečeným otcem? budeš hrát opatrněji? a počítáš s tím že to pořádně s chlapama z blades zapiješ? Josef: Určitě budu mít zřejmě méně času na tréninky a opatrněji hrát nemůžu, protože když půjdu do souboje s menší razancí než soupeř tak si právě koleduji o to zranění a proto musím byt rychlejší a tvrdší než oni. Jinak dítě zapíjet budu to je jasná věc a když někdo z kluku dorazí budu rád, ale nechoďte všichni nejsem milionář :o)))) Plíhy: Jakou pozici hraješ? Jakou by jsi rád hrál nebo zkusil? máš nějaké ambice? Josef: Hraji v obraně na pozici linebeckra a ta pozice se mi moc líbí a myslím že to Honza trefil. Také mě baví kopat a když můžu potvrzovat a pomoc teamu k poražení soupeře je to paráda. Na závěr bych chtěl říct klukům že je to super parta a ať se takhle drží dál a poděkovat trenérům a všem co nám nějak pomáhají. Go Blades!!!!!

10154819_10202353654174942_861409600_n
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-