První zápas v Paddock lize Blades nevyšel. Vítězství v druhém poločase urvali Stallions

Křest v nejvyšší české soutěži Ústí nad Labem Blades nevyšel dle představ. Prvním soupeřem letošního ročníku Paddock ligy se pro Blades stal tým Pardubice Stallions. Ačkoli ústečtí hráči amerického fotbalu drželi na domácím hřišti s Hřebci krok dlouho, vaz jim před 625 diváky zlomila druhá polovina.

Hned úvodní akce pardubického týmu vedla téměř přes celé hřiště. Zkušený Jan Horáček se prodral obranou a byl složen těsně před endzónou Blades. Nadějný útok naštěstí zastavila domácí obrana, která ukořistila míč a zhatila tak šanci na první pardubické body.

Chvíli poté však udělali Blades obrovskou chybu. Domácí Jakub Imr chtěl vracet punt return, ale míč nezachytil a ten se tak dostal do rukou protihráče, navíc v bezprostřední blízkosti endzóny. Tentokrát už se Stallions bodově prosadili. Přihrávku Američana Raymonda Catapana zachytil v endzóně Tomáš Jelínek a Pardubice si tak připsaly prvních 6 bodů.

Blades se nenechali psychicky zlomit a Stallions dlouho nenecházeli recept na obranu domácích. Nováček Paddock ligy zkušeného soupeře vážně potrápil a před koncem poločasu se ústeckému týmu podařilo kickem Marka Hruboně snížit na 3:6.

Ve druhém poločase se ale Stallions začalo dařit lépe. Ve třetí čtvrtině si připsal touchdown Jan Horáček. Za dva body pak potvrdil quarterback Raymond Catapano a stav byl 3:14. V poslední čtvrtině přidal 6 bodů k pardubickému skóre Lukáš Petřík a Stallions tak zařídil komfortní náskok 20:3. Blades ještě dokázali skóre zkorigovat poslední akcí zápasu, kdy si touchdown s vypršením času připsal Jakub Imr. Závěrečný kick se s úspěchem ale nesetkal a tak se týmy rozešly za stavu 9:20.

Vybrali jsme si nováčkovskou daň, dělali jsme spoustu zbytečných chyb. Obrana hrála tři čtvrtiny vyrovnaný zápas, ale ke konci jsme začali trochu odcházet s dechem, takže se to podařilo Pardubicím strhnout na svou stranu. Myslím si, že máme do budoucna na čem stavět, základ týmu je dobrý a v dalších zápasech se budeme už jen zlepšovat, hodnotil zápas head coach Ústí nad Labem Blades Daniel Leško.

Další zápas čeká Ústí nad Labem Blades už v neděli 14. dubna, kdy tým vycestuje do Ostravy. Zápas proti Ostrava Steelers začne ve Sportovním areálu Poruba v 15:00 hodin.