Pro silnější sever. Blades spojí síly s teplickými Nordians

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Pro silnější sever. Blades spojí síly s teplickými Nordians

Tým amerických fotbalistů Ústí nad Labem Blades se rozrůstá. Ústecký klub posílí členové Teplice Nordians, kteří přicházejí do Ústí na sezónní hostování. Jedná se o první krok k navázání dlouhodobé spolupráce. Cíl? Silnější sever!

"Toto propojení přinese čerstvý vítr a potřebnou soutěživost do našich řad. Hráči Nordians na oplátku nasbírají cenné zkušenosti z nejvyšší ligy, které v příštích letech budou uplatňovat ve své soutěži," vysvětluje PR manažer Ústí nad Labem Blades Marek Moudrý.

"Myslím si, že obě organizace to může jenom posunout. Naším cílem je být konkurenceschopným týmem v naší divizi. Chceme hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv," doplňuje manažer ústeckého klubu Jakub Valjent.

Podle předsedy Nordians Lukáše Buřta přinese spojení dvou severočeských týmů mnoho výhod, přičemž tou hlavní je pro teplický klub získání nových zkušeností. "Je to ten správný krok, který posune americký fotbal na vyšší úroveň nejen v Teplicích, ale i v okolí," věří Lukáš Buřt.

Týmy si tak od propojení slibují především lepší konkurenceschopnost a nové zkušenosti. Zkrátka ale nepřijdou ani fanoušci. Kromě tradiční porce zápasů, které se každoročně hrají v Ústí nad Labem, se letos zápasu Paddock ligy dočkají i fanoušci v Teplicích. "Prvoligový zápas na teplické půdě jistě pomůže přivést více zájemců a fanoušků k tomuto návykovému sportu," dodává Marek Moudrý.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-