Přípravný kemp v Heřmanicích pomohl Blades k souhře

2143.jpg 18.3.2019 | Martin Klimeš

Tři dny plné dřiny, potu a odříkání mají za sebou ústečtí hráči amerického fotbalu. Přípravný kemp před startem Paddock ligy absolvoval tým Blades o uplynulém víkendu v Heřmanicích v Podještědí. 

Na kempu se ukázalo, že stačí doladit už jen detaily a jsme připraveni na první zápas, hodnotí přípravné soustředění kicker Marek Hruboň, který je v týmu Blades nováčkem, ale bohaté zkušenosti sbíral léta mezi Prague Black Panthers. 

Na premiérový start Blades v nejvyšší české soutěži se už těší i hvězdný running back Jakub Imr, který se do základní sestavy vrací po zranění kolene. Kemp je za námi, sezóna před námi. Na kemp se k nám již připojil Bo Diesel, vůbec první import v historii klubu. Je to obrovská posila, která nás může společně s head coachem Danielem Leškem posunout zase o kus dál. V první lize nechceme pouze sbírat důležité zkušenosti, ale být i rovnocenným soupeřem, přemítá Imr. Po náročném kempu čeká Blades před startem Paddock ligy už jen několik málo tréninků. 

Na kempu jsem měl možnost blíže se seznámit s týmem a jeho fungováním. Program byl sestaven velmi dobře, dost času bylo věnováno teorii i herní praxi. Na nadcházející sezónu a spolupráci s Blades se velice těším, dodává Hruboň. Velká očekávání potvrzuje i quarterback Pavel Mráz. Sezona 2019 bude velká výzva jak pro mě osobně, tak pro celou organizaci. Jako nováček v nejvyšší lize chceme odehrát co nejlepší výsledky, říká Pavel Mráz, kterého Blades k hostování zapůjčili pražští Panteři. Mráz s týmem trénuje od konce loňského listopadu, s mnohými spoluhráči se ale zná mnohem déle. V roce 2013 Blades odehráli přípravný zápas proti Liberec Titans, kde jsem se učil první fotbalové krůčky. Na podzim 2015 jsem odehrál juniorskou sezonu v Prague Black Panthers společně s Honzou Vlasákem. O rok později, na kempech reprezentace a výjezdu do Velké Británie, jsem se seznámil s Honzou Bláhou, Jakubem Imrem a Jakubem Lukáškem. Věřím, že tyto události pomohli k mému zapadnutí do týmu a seznámení se s kolektivem, vysvětluje Mráz, který si tréninky náramně užívá a moc se těší na atmosféru domácích zápasů. Fanoušci Blades patří k jedněm z nejlepších v Česku, uzavírá quaterback. 

První zápas nejvyšší české soutěže se koná už 31. března, kdy se v Praze střetnou Prague Lions a Ostrava Steelers. Ústecké Blades čeká první zápas v neděli 7. dubna, kdy na svém hřišti v Olšinkách přivítají od 15:00 hodin Pardubice Stallions.

autor článku: Martin Klimeš

504.jpg Blades na kempu v Heřmanicích v Podještědí

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-