Představení nováčků v týmů pro sezónu 2018 - VOL. 1

Novinky > Archiv novinek > 2018 > Představení nováčků v týmů pro sezónu 2018 - VOL. 1

Sezona 2018 je za dveřmi, všichni se těšíme na první zápas v Praze proti Prague Hippos a letošní nábor nových hráčů byl velmi vydařený. Abychom je všechny dostatečně představili, jsme nuceni rozdělit tento článek do tří částí.

Tomáš Koutný, 31 let, wide receiver

Tomáš Koutný Představ se našim fanouškům. Zdravím fanoušky Blades. Jmenuji se Tomáš Koutný, je mi 31 let a pocházím z Košťan u Teplic. Jak ses dostal k americkému fotbalu a na jaké pozici hraješ? K americkému fotbalu jsem se dostal úplnou náhodou. Před třemi roky hrál jsem klasickou kopanou a k tomu ještě hokej. Jelikož jsem se chtěl fyzicky a silově zlepšovat, oslovil jsem známého, který v té době trénoval v Teplicích americký fotbal, s tím, že budu pouze trénovat rychlost, sílu a fyzičku. Po prvním tréninku jsem věděl, že u tohoto sportu chci zůstat. Moje pozice v americkém fotbale byla předem daná, jelikož jsem v klasické kopané většinu času chytal v bráně. Tyto zkušenosti jsem přenesl i do amerického fotbalu, takže hraji na pozici wide receivera, který také hlavně chytá. Jak se těšíš na první zápas v černobílé a vůbec na celou sezónu 2018?Na první zápas se strašně moc těším, ale zároveň cítím velkou nervozitu, jelikož jsem doposud hrál jen 4. ligu. Teď nastoupím k prvnímu zápasu ve druhé lize. To je pro mě neuvěřitelné a moc se na to těším. Samozřejmě se těším i na celou sezonu a věřím v to, že pro nás bude vítězná. Jsem s týmem teprve necelé dva měsíce, ale ta parta kluků tady je strašně fajn. Samozřejmě i trenéři. V každé volné chvíli se učím a připravuji, abych v zápase ukázal vše, co umím, a pomohl týmu vyhrát tuto sezonu. Chceš něco vzkázat fanouškům Blades? Vzkázat něco fanouškům? Strašně se na vás těším. Vždy, když jsem se byl podívat na zápas Blades jako divák, podpora od vás byla neuvěřitelně velká a těším se až ji na hřišti zažiji na vlastní kůži. Pořádně nás žeňte kupředu, ať společně můžeme oslavit titul ve druhé lize.


Stanislav Poleník, 24 let, fullback

Stanislav Poleník Představ se našim fanouškům. Ahoj, jmenuji se Standa Poleník, je mi 24 let a aktuálně jsem studentem druhého ročníku VŠ, obor informační systémy. Ve svém volném času se věnuji přítelkyni, kamarádům a svým koníčkům, mezi které nově patří i americký fotbal. Jak ses dostal k americkému fotbalu a na jaké pozici hraješ? Před americkým fotbalem jsem dělal 3 roky bojové umění wing tsun a chtěl jsem nějakou změnu. Měl jsem několik podmínek, co musí nový koníček splňovat: týmový sport, na který se můžou přijít podívat rodiče, a nemusí se u toho kopat (na kopanou jsem poleno :) ), proto byl americký fotbal pro mě správnou volbou. Měl jsem hlavně výbornou podporu do začátku, kterou mi dával můj nejlepší kamarád Honza Pittner, který je dlouholetým členem týmu. Aktuálně hraju na pozici fullbacka. Jak se těšíš na první zápas v černobílé a vůbec na celou sezónu 2018? Na první zápas se těším neskutečně. Chci během prvního zápasu a taky celé sezony vydat ze sebe maximum a zužitkovat hodiny dřiny z tréninků. Doufám, že budu dobrou novou posilou týmu. Chceš něco vzkázat fanouškům Blades? Chtěl bych hlavně vzkázat, aby nás přišli podpořit na všechny domácí zápasy a aby vzali s sebou co nejvíce kamarádů, aby se fanouškovská základna i povědomí o ústeckém americkém fotbalu pořádně rozrostly.


 

Libor Hyšpler, 36 let, offensive lineman

Libor Hyšpler Představ se našim fanouškům. Jmenuji se Libor Hyšpler, je mi 36 let, jsem ženatý, mám osmiletou dceru, 16 let pomáhám a chráním. 20 let jsem hrál vodní polo i za českou reprezentaci. Jak ses dostal k americkému fotbalu a na jaké pozici hraješ? Dříve hrál můj mladší bratr a vzhledem k tomu, že v Ústí po rekonstrukci bazénu již není možné hrát vodní polo, hledal jsem podobně fyzicky náročný sport, protože mi sport chyběl. Momentálně hraji na pozici offensive tackle.  Jak se těšíš na první zápas v černobílé a vůbec na celou sezónu 2018? Na první zápas i sezónu se velmi těším, ale zároveň jsem velmi nervózní, abych něco nezkazil a nepoškodil tím tak tým a snahu všech kluků v týmu.  Chceš něco vzkázat fanouškům Blades? Fanouškům bych chtěl vzkázat jen to, ať se přijdou podívat na naše zápasy, protože americký fotbal je divácky velmi atraktivní sport.  


 

Martin Klimeš, 33 let, linebacker

Martin Klimeš Představ se našim fanouškům. Je mi 33 let, mám dvě děti a do loňského roku jsem veškerý čas dělil mezi práci a rodinu. Náročné zaměstnání mi dlouho nedovolovalo vzdálit se od telefonu, a já tak postupně přicházel o veškeré koníčky i možnosti sportovního vyžití. Po čase jsem začal mít pocit, že přirůstám ke kancelářské židli, a rozhodl se něco se sebou udělat. Do cesty se mi v té době naštěstí připletl americký fotbal, který mě nadchl. Změnil jsem zaměstnání a začal na sobě makat. Jak ses dostal k americkému fotbalu a na jaké pozici hraješ? K americkému fotbalu jsem se dostal vlastně náhodou. Usnul jsem u televize, a když jsem se vzbudil, běžel zrovna zápas New England Patriots. Byl jsem líný se zvednout a tak jsem se zakoukal. Shlédl jsem pár zápasů, pak hltal celou sezonu. Po změně zaměstnání jsem konečně získal trochu volného času, abych to mohl zkusit sám. Přišel jsem na nábor Blades a začal dřít, abych se mohl jako outside linebacker zapojit do téhle úžasné rodiny. Jsem moc rád, že mě mezi sebe přijali, za což jim patří velké díky. Jak se těšíš na první zápas v černobílé a vůbec na celou sezónu 2018? První zápas je za dveřmi a já se na něj moc těším. Stejně tak jsem nervózní, vše je pro mě nové. Budu ale pro tým dělat maximum, snažit se stále zlepšovat a vrátit týmu minimálně tolik, kolik tým dal do mé přípravy. Pro své spoluhráče jsem připraven vypustit na hřišti duši, pokud to bude nutné.   Chceš něco vzkázat fanouškům Blades? Přijďte si s námi užít zápas, pojďte hnát tým dopředu a společně se postaráme o to, aby tato sezona byla úspěšná.

Jan Vlasák

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-