Poohlédnutí v dlouhé přestávce

Novinky > Archiv novinek > 2014 > Poohlédnutí v dlouhé přestávce

Přibližně měsíc po skončení ročníku 2014 v divizi C se krátce podívejme, jak na tom borci ústeckých Blades vloni byli. Sezona pro ně byla dlouhá, ukončená až těsně pod vrcholem v semifinálovém duelu. Samotná základní část sezony byla z pohledu Blades velmi úspěšná. V západní části se umístili na první příčce se stoprocentní úspěšností. Ve srovnání s východní skupinou se jim dařilo dokonce nejlépe z celé divize.

Sázka na ofenzivu

jim vyšla, když tým v šesti zápasech dokázal získat 208 bodů, zatímco obdrželi pouhých 99. Obrana nějaké mouchy měla, avšak útok byl o 2 body lepší než bílovičtí Sígrs, kterým se podařilo nasbírat 206 bodů.

míč

  První utkání sezony s Warriors z Karlových Varů bylo jasnou záležitostí, když domácí dokázali dát pouhé 3 body a tak stačilo i v sezoně podprůměrných 18 bodů na vítězství. Druhé utkání v sezoně a premiéra na domácím hřišti již naznačil, jakým bodovým směrem se budou zápasy Blades ubírat. Ústečtí dokázali nadělit Rangers z Trutnova 42 bodů. Ti, ač dali bodů 26 a předčili by tak Blades, hrálo-li by se první utkání, neměli nárok na body a odjeli s prázdnou. V dalším kole se ústečtí znovu představili doma, když hostili pražské Mustangy. Diváci na hřišti v Olšinkách viděli znovu vítězství, tentokrát v poměru 31:18. Na den dětí zajížděli Blades k nejvyrovnanějšímu zápasu sezony na půdu pardubických Bucks. Kozli kladli velmi silný odpor, nebylo jim to však nic platné a porážka 27:34 je neminula. Rozdíl sedmi bodů byl nejnižší, jaký hráči dokázali v základní části vykouzlit. Hned o týden později si dali pro změnu záležet a na půdě Titánů z Liberce odehráli bodově nejšťavnatější utkání. Roznesli Titány o rovných 40 bodů, 14:54, a naladili se tak na poslední utkání základní části, které rozhodovalo o jejich přímému postupu do semifinále nebo povinnému čtvrtfinále. Právě domácí utkání s

českobudějovickými Hellboys

bylo jasným obrazem jejich nadvlády v západní části divize C. Blades nebrali nic než vítězství a šli si za ním hned od začátku. Nakonec utkání skončilo 34:11 a ústečtí se tak mohli radovat z přímého postupu do semifinále play-off. Z druhé příčky tak postoupili Hellboys, třetí byli Titans. Hellboys svou úlohu s Pitbulls Brno zvládli, Titans však znojemským Knights podlehli a právě ti se tak stali našim semifinálovým soupeřem. Domácí utkání však nevyšlo dle plánu a i přes dobrých 28 bodů byli rytíři o 10 bodů lepší a tak play-off skončilo dřív, než pořádně začalo. Prapor západní nicméně neudrželi ani pekelníci, kteří podlehli vítězi východní části, bílovickým Sígrs. Ti pak stejně jako v základní části porazili Knights 16:14 a mohli tak slavit titul v divizi C.

135

  Tím se hráči odebrali do sezonních prázdnin. Někteří členové týmu Blades se nicméně ještě představí na mezinárodní úrovni. Pro nejbližší zápas s Nizozemskem byli do týmu nominováni 3 - Jan Bláha, Marek Franta a Jan Pittner. Patří tak mezi 55 vyvolených, kde největší zastoupení má pražský tým Black Panthers, který

suverénně zvítězil v divizi A

a zároveň se zúčastnil rakouské AFL. Utkání se odehraje v sobotu 6. září v 15:00. Držme tedy palce nejen našim legionářům v národních barvách, ale také našim borcům do příští sezony.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-