Podívali jsme se na hráčský kemp ČAAF

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Podívali jsme se na hráčský kemp ČAAF

Ve dnech 20. - 22. 2. 2015 se jedenáct hráčů z našich řad zúčastnilo hráčského kempu pod vedením těch nejpovolanějších trenérů a nejzkušenějších hráčů v našich končinách, který se konal v Praze.

Za DL to byli Jakub Valjent a Tomáš Mikuš, ústeckou OL zastupovali Petr Gondek a Jan Urgoš. Mezi LBs z celé republiky se zapojili i Tomáš Šedivý a Patrik Tekeljak. Jan Pittner, Jiří Černý a Jan Vlasák byli ve skupině DBs a výpravu Blades uzavírala dvojice QBs Matěj Sahula a Jan Bláha.

uvodniprezentace

V pátek proběhl zahajující trénink. Na začátku tréninku se rychle vyřešily organizační záležitosti, představení trenérů a pak už se šlo na rozcvičku. Hlavním cílem trenéra Leška bylo, aby všichni z kempu odjížděli jako lepší hráči, i když celý víkend provázelo chladné a ke konci i deštivé počasí.

Až na několik menších zranění byly tréninky hojně obsazeny. Asi nejpočetnější skupinou byla skupina QBs. „Redshirts“ byly pod vedením Kyla Cabalera, ex-Raidera a startera PBP. K ruce mu byl náš nejúspěšnější QB, WR Honza Dundáček. Jedním z trenérů byl i náš Jan Rosenbaum, který se staral o ofenzivní lajnu. Tréninků bylo dohromady 5 v délce trvaní 2 - 2,5 hod + 2x teoretická hodina. Vše bylo ve vysokém tempu a každý hráč měl možnost feedbacku od svých pozičních trenérů, což bylo podle našich vyslanců k nezaplacení.

Zajímavé bylo vidět pokrok u spoluhráčů ve skupinách. Myslím, že cíl trenéra Leška byl splněn a každý hráč si odnesl domů nové znalosti, nové prostory na kterých zapracovat a také zkušenosti z jiného tréninku, než na který jsme zvyklí,“ komentuje víkend náš kapitán Matěj Sahula.

Zeptali jsme se i dalšího z účastníků, jak kemp hodnotí. Honza Pittner nešetří chválou: „Kemp byl supr! Jsem spokojený. Na mé pozici se potkalo na dvacet hráčů a konkurence byla vysoká. I přesto jsme všichni táhli za jedno lano a snažili se to WR při drillech jeden na jednoho co nejvíce znepříjemnit. Nejen mně ale i ostatním klukům to dalo další zkušenosti. Neustále jsme makali, i když jsme ke konci mleli z posledního.“

Velké díky patří všem trenérům, hráčům a asociaci za skvělou organizaci. Celý kemp jsme samozřejmě drželi pitný režim s přípravky Vitalyte.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-