Perfect Sunday: V domácím doubleheaderu vyhráli Blades všechny zápasy!

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Perfect Sunday: V domácím doubleheaderu vyhráli Blades všechny zápasy!
18.10.2023

V neděli 15. října se domácím fanouškům při turnajovém doubleheaderu představili oba mládežnické týmy Blades. Nejprve v Olšinkách vyběhli na trávník mladší flagisté U15, kteří v rámci 17. kola flagové ligy přivítali Příbram Bobcats 2, Prague Lions a Prague Mustangs. Působení našich flagistů bylo náramné, ani v jednom zápase nezaváhali a turnajem prošli bez ztráty bodu. Cenná byla hlavně výhra nad Příbramí Bobcats 2, kteří jsou nejbližším pronásledovatelem mladých flagistů Blades v tabulce. 

Našim cílem bylo udržet do konce základní části druhé místo v tabulce jako dobrou výchozí pozici pro play-off. K tomu jsme potřebovali vyhrát všechny zápasy na turnaji a podřídili jsme tomu i přípravu. Jsem ráda, že dřina se vyplatila a cíle se povedlo naplnit, hodnotí turnaj hlavní trenérka domácích Jana Burešová. 

Nejlepším hráčem flagového týmu Blades se stal Michal Zajpt, který z pozice blitzujícího obránce vytvářel neustálý tlak na hostující QB, díky čemuž si obrana připsala devět interceptionů a čtyři sacky: Jsem moc rád, že zrovna na tomto turnaji jsem se stal poprvé MVP a ještě k tomu máme 3 výhry. Do turnaje jsme dali všechno. Vážím si důvěry od trenérů a podpory spoluhráčů.

Flagový tým čeká ještě poslední turnaj základní části 22. října v Čelákovicích u Prahy a celá liga vyvrcholí play-off, které se odehraje 5. listopadu v brněnských Ivanovicích za jisté účasti Blades U15. 


Po úspěšném dopoledním programu vběhli na hřiště dorostenci U18 v rámci 7. kola druhé dorostenecké ligy. Hned první zápas byl pro naše mladé pušky veledůležitý, protože výhra nad plzeňskými Patriots jim mohla zajistit účast ve finále. Po vyrovnaném začátku zápasu se Blades ujali otěží, dominovali na obou stranách míče a v závěru nedali Patriots šanci k žádnému dramatu. Patriots si následně poradili s Hurricanes z Jičína a v posledním zápase nebyl Jičín překážkou ani pro náš domácí tým, který tak zakončil z pohledu Blades tzv. Perfect Sunday. 

Radost z výsledku neskrýval ani poziční trenér Jan Pittner: Vyhráli jsme oba zápasy, turnaj se nám povedl na výbornou. Dominovali jsme na obou stranách míče, všichni hráli dle instrukcí a přineslo to ovoce. Na kluky jsem pyšný, protože i přes malý počet hráčů, které jsme na turnaj měli, byli schopni zaskočit i na jiných než primárních pozicích a zahráli skvěle. 

MVP Blades U18 byl v tomto turnaji vyhlášen Ondřej Hlava, který zářil na obou stranách míče, kdy zachytil čtyři přihrávky pro touchdowny a další dva touchdowby přidal z pozice obránce po interceptionech, kdy doběhl pro pick-six. Jsem rád, že se nám turnaj povedl i přes nepřízeń počasí a úzký kádr. Chci poděkovat všem svým spoluhráčům za výbornou spolupráci a trenérům za podporu a coaching." 

Dorostence čeká za dva týdny 29. října závěrečný turnaj v Jičíně, kde se opět utkají s domácími Hurricanes a Gladiators. Po tomto turnaji se také dozví svého soupeře pro finálový zápas 11. listopadu 2023.

Výsledky nedělních zápasů: 

17. kolo flagové ligy U15

Ústí nad Labem Blades - Příbram Bobcats 2 28:12

Ústí nad Labem Blades - Prague Lions 1 35:12

Ústí nad Labem Blades - Prague Mustangs 41:25

7. kolo druhé dorostenecké ligy

Ústí nad Labem Blades - Pilsen Patriots 40:18

Jičín Hurricanes - Ústí nad Labem Blades 6:42

3942.jpg 3941.jpg 3940.jpg 3939.jpg 3938.jpg 3936.jpg 3935.jpg 3934.jpg 3933.jpg 3937.jpg 3943.jpg

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-