Oslabení dorostenci udrželi v závěru základní části první místo tabulky

Novinky > Oslabení dorostenci udrželi v závěru základní části první místo tabulky
01.11.2023

29. října 2023 vyjel náš dorostenecký tým na poslední turnaj základní části v rámci 8. kola 2. dorostenecké ligy do Jičína. Zde jsme odehráli poslední dva duely proti domácím Hurricanes a Vysočině Gladiators. Již před turnajem měli mladé pušky zajištěnou účast ve finále soutěže, i přes to byla motivace vyhrát oba zápasy. Bohužel vinou několika zranění, hlavně na klíčovém postu quarterbacka, kdy Petr Herynek sledoval oba zápasy pouze ze střídačky, se povedlo vyhrát pouze úvodní utkání s Hurricanes. Na Gladiators jsme bohužel byli krátcí. Role quarterbacka se však ujal mladý talent Ondřej Klein, který už v 15 letech střídá flag football i tackle.

Hlavní trenér Tomáš Mikuš ovšem zůstává v klidu: Povedenou běhovou hrou a dobrou obranou jsme byli schopni porazit domácí Jičín. S Vysočinou jsme již tolik štěstí neměli a bohužel jsme prohráli. I přes tento výsledek končíme celkově první po základní části, takže jsem s průběhem sezóny velmi spokojený. Teď máme dva týdny na přípravu na finále a věřím, že přivezeme z Jihlavy zlato. 

MVP turnaje byl zvolen s třemi běhovými touchdowny Václav Bartoš: Jsem rád, že tentokrát s námi jelo více mladých kluků, což nám vzhledem ke zraněním pomohlo. Výhru s Jičínem jsme cítili jako povinnost. S Vysočinou jsme se utkali po delší době. Nechali jsme se lehce zaskočit a bohužel nedokázali reagovat na jejich skórování. Nyní máme čas na přípravu a budeme bojovat o vítězství v celé soutěži.

Dorostenci zakončili základní část na prvním místě tabulky s celkovou bilancí devíti výher a tří porážek. Nyní je tedy čeká už jen finálový zápas 11. 11. 2023 od 13:00 v Lukách nad Jihlavou, kde budou mít jedinečnou příležitost oplatit porážku z posledního turnaje domácím Gladiators. 

Výsledky 8. kola 2. dorostenecké ligy:

Jičín Hurricanes - Ústí nad Labem Blades 6:24

Ústí nad Labem Blades - Vysočina Gladiators 12:28

Foto: Jana Burešová

3951.jpg 3950.jpg 3949.jpg 3948.jpg 3947.jpg 3946.jpg

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-