Olšinky odolaly a my stále držíme domácí neporazitelnost

Novinky > Archiv novinek > 2016 > Olšinky odolaly a my stále držíme domácí neporazitelnost
12. června proběhlo na našem domácím hrišti v Olšinkách osmé kolo druhé ligy ČLAF. Tentokrát jsme hostili plzeňský tým Pilsen Patriots, se kterým jsme 16. dubna odehráli první smolné utkání v sezóně. Z dosavadního průběhu soutěže bylo jasné, že bezpodmínečně musíme vyhrát, pokud chceme dál přemýšlet o účasti ve finále soutěže – Silver Bowlu. První čtvrtina utíkala jako voda, a stejně tak se přelévali oba týmy z jedné strany hřiště na druhou. Ucho pomyslného džbánu se utrhlo ve chvíli, kdy Plzeňští skórovali fieldgoalem za tři body. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se předčasně radovali i my, když Jakub Imr donesl míč do plzeňské endzóny. Touchdown ale nebyl uznán kvůli faulu na naší straně. Doslova o prsa unikl Patriotům touchdown při akci, kdy plzeňský Martin Loukota zachytil přihrávku quarterbacka Patrika Vainera a byl naší obranou zastaven těsně před získáním bodů. Naštěstí byla naše obrana opět neomylná a Patriotům z tohoto drivu skórovat nepovolila. Později ve druhé čtvrtině zachytil Josef Chochola svůj první interception zápasu. Bohužel se nám této výhody nepodařilo využít. Opravdu dramatická byla zhruba poslední minuta druhé čtvrtiny, kdy Plzeňští zvýšili skóre na 10:0, 74-yardovým passem na svůj import Wesleyho Worthena a potvrdili kopem. O necelou půl minutu později však odpověděl náš quarterback Jan Bláha 42-yardovým passem na Jakuba Lukáška. Touchdown potvrdil kicker Jan Kubeš, a my tak snížili vedení Plzně na 7:10. To si Patriots nenechali líbit a jedenáct sekund před koncem poločasu opět passem na Worthena navýšili své skóre. Poločas skončil 7:17.
Do druhé poloviny zápasu jsme nabrali čerstvý vítr do plachet a hned třetí čtvrtina byla úrodná a rozhodující. Nejprve Petr Hejna přes plzeňského importa zachytil pass Jana Bláhy, nechal za sebou dva další obránce a v klidu doběhl do endzóny. Potvrdit se bohužel nepodařilo, ale stav ústeckého konta se i tak zvýšil na 13:17. Následně jsme skórovali, když v neděli téměř neomylný Jan Bláha přihrál na další touchdown, tentokrát Jakubovi Imrovi. Ten následně předvedl také konverzi za dva body a poprvé v zápase jsme se dostali do vedení 21:17. Další navýšení našeho skóre na sebe také nenechalo dlouho čekat. Jakub Lukášek zachytil další touchdownový pass Jana Bláhy v endzóně. V tuto chvíli jsme vedli již 27:17. Do konce třetí čtvrtiny se skóre nezměnilo. V první akci poslední čtvrtiny se opět předvedl domácí linebacker Josef Chochola, když chytil další interception a získal míč pro náš útok. Strany se několikrát vyměnili a skórovat se podařilo až o něco později Petru Weinhoferovi po passu od Jana Bláhy. 44-yardovou akci potrdil po zemi Jakub Imr. Skóre se vyhouplo na 35:17.
kdf_5355-web
Poslední bodový zisk získali minutu před koncem zápasu Pilsen Patriots. 9-yardovým během skóroval Petr Miesbauer. To však stačilo pouze ke kosmetické úpravě výsledku zápasu a skóre se ustálilo na 35:25. Zatímco Pilsen Patriots si domů odvezli druhou porážku v této sezóně, my zůstáváme na domácím hřišti neporaženi. Podpořit nás přišlo na 375 diváků, kterým touto cestou velmi děkujeme. Zveme vás také na další domácí zápas, který proběhne 26. června opět v Olšinkách. Tentokrát se utkáme s brněnskými Sígrs a zabojujeme o domácí neporazitelnost. Přijďte nás podpořit.

Vyjádření hráčů

Josef Chochola, linebacker Pocity ze zápasu mám trochu smíšené, ale když to vezmu celkově, tak jsem spokojen. Obrana i útok hrály velmi dobře. na obou stranách ale byly vidět pěkné akce. Krásné pasy, běhy, interceptiony a plno pěkných skládek. Mrzí mě, že jsem měl touchdown na dosah a já ho doslova zahodil. Bude mě to mrzet ještě dlouho. K tomu bohužel přibylo další zranění jednoho ze spoluhráčů. Atmosféra vytvořená našimi fanoušky byla opět jako vždy parádní. Je super, že jsme vrátili Plzni všechny ty  porážky a udrželi domácí neporazitelnost. Jakub Lukášek, wide receiver Plzeň byla dobře připravena na naši runovou hru, takže jsme se ze začátku po hřišti neposouvali zrovna tak, jak jsme chtěli. Plzni to šlo o trochu lépe, a proto jsme museli dohánět desetibodovou ztrátu. Po první čtvrtině jsme ale začali více házet a několik akcí nás slušně posunulo po hřišti. Na tréninku jsme si řekli, že budeme zkoušet házet i do slabé strany, což nám v zápase vyšlo a Honza Bláha mne vyslal passem až do Plzeňské endzóny. Po poločase začala obrana tlačit na Plzeňského importa, který se už k ničemu většímu nedostal. To nás dle mého názoru nakoplo. Za mě zatím nejlepší zápas sezóny. Tým držel při sobě, žádné dohady a všichni makali na plno. Jedeme dál. GO BLADES

Radek Adámek, Marek Moudrý, Foto: Sporty Ústí - Karel Dvořáček