Odchovankyně Blades si zahrála v Rose Bowlu. Příští rok bude zlato naše, věří Kristýna Jelínková

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Odchovankyně Blades si zahrála v Rose Bowlu. Příští rok bude zlato naše, věří Kristýna Jelínková

K americkému fotbalu Kristýna Jelínková poprvé přičichla před třemi lety. Flag football, tedy bezkontaktní variantu tohoto oblíbeného sportu, ale od začátku brala jen jako odrazový můstek pro tackle. Na ten přesedlala hned v září roku 2019, kdy se s ženským týmem Blades vrhla do 2. ženské ligy. 3685.jpg

"Nejvíc mě na tomhle sportu baví to, že ho může hrát každý. Je jedno, jestli jsem vysoká nebo nízká. Je jedno jestli vážím víc nebo méně. Například u volejbalu mi ta výška chyběla. Neměřím ani 170cm," vysvětluje devatenáctiletá hráčka amerického fotbalu.

Stejnou soutěž s Blades odehrála v roce 2020. V následujícím roce vstoupil do hry covid a soutěž se nekonala. "Bylo to pro mě těžké. Naštěstí mi dovolil trenér dorostu, abych mohla trénovat s nimi. Musím říct, že mi to hodně dalo. Byla jsem ráda, že někteří kluci nebrali ohledy na to, že jsem holka a šli proti mně naplno," těší Kristýnu.

Ženský tým Blades se pak už dohromady nikdy nedal a tak Kristýna Jelínková přesedlala k týmu Prague Harpies. "Popravdě mi Blades holky chybí. Měly jsme super partu. Sice jsme nebyly vítězný tým, ale o to víc jsme si to užily. Hrály jsme, protože nás to bavilo. Bohužel toto nadšení poslední sezónu vyprchalo, ale i tak na tohle období moc ráda vzpomínám," pokračuje odchovankyně ústeckého klubu.

S týmem Prague Harpies se Kristýna Jelínková probojovala až do finále, takzvaného Rose Bowlu. V tom Prague Harpies podlehly Prague Black Cats 14:24. "Hrát finálový zápas byl pro mě neskutečný pocit Nikdy jsem nezažila výhru a najedou jsem s Harpies ve finále," říká Kristýna Jelínková a dodává: "Sice jsme prohrály, ale hrály jsme až dokonce a to je hlavní. Myslím, že nás nervozita přemohla více než kočky. Příští rok bude zlato naše!"

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-