Nolan Corpening: Věřím, že hra pod velkými světly Městského stadionu a televizních kamer z nás vyždíme to nejlepší

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Nolan Corpening: Věřím, že hra pod velkými světly Městského stadionu a televizních kamer z nás vyždíme to nejlepší
2228.png 02.09.2020Martin Klimeš

Ahoj Nolane, mohl by ses trochu představit čtenářům?

Ahoj, jmenuji se Nolan Corpening a hraju v týmu Blades Ústí nad Labem na dvou pozicích. V obraně jsem free safety - poslední záchranná brzda proti dlouhým přihrávkám. V útoku jsem naopak wide receiver, tzn. ten člověk, který tyto dlouhé přihrávky zachytává. Je mi 25 let a americký fotbal hraji již přes dvacet let. Pocházím z Charlotte, USA, hrál jsem na North Carolina Central University, kde jsem pomohl vyhrát tři konferenční šampionáty v divizi 1 NCAA.

Jsi s námi díky pandemii již od března. Jak se ti tady zatím líbí?

Toto je poprvé, co jsem za oceánem. Když jsem tedy v březnu dorazil, netušil jsem, co mám očekávat. Musím říct, že tu jsou moc milí lidé a moc mi tu chutná. Jen se vždy raději při výběru z jídelního lístku ptám, jestli to není ze syrového masa, protože z toho vašeho tataráku mám trochu strach. Samozřejmě české pivo je skvělé a ženy moc krásné. V sobotu večer po zápase jsme se se spoluhráčem prošli po historickém centru Prahy, od muzea až na Karlův most. To byla nádhera. Kolem Ústí nad Labem se mi zase líbí ta příroda, mám půjčené kolo, takže po zdejších kopcích jezdím docela často. Ty výhledy jsou nezaměnitelné.

A co Blades? Jak se ti zamlouvá tým?

Rodina Blades se na mne velice těšila a ihned jsem pocítil tu bratrskou soudržnost. Hned v den mého příletu jsme měli vyrazit na přípravný kemp, který byl v ten den kvůli nařízením vlády zrušen. Spoluhráč Daniel polanka mne pozval k sobě domů na teplou večeři. Během karantény a později i tréninků jsem se díky skvělým spoluhráčům začal cítit jako doma i tak daleko od vlastní rodiny.

Po třech zápasech máme dobře nakročeno do play-off. Jak optimisticky vidíš zbytek sezóny?

Po třech týdnech máme bilanci 2-1 a já cítím velkou důvěru v náš tým, který každým tréninkem roste. Víme, že jsme dobří, ale pořád se snažíme zlepšit detaily, které mohou rozhodovat zápasy. Tento tým má podle mne mnoho skrytého potenciálu. Jak procházíme sezónou, stále více a více se zlepšujeme a sehráváme pro play-off. Věřím, že v letošním ročníku Paddock ligy zanecháme výraznou stopu.

Jak se těšíš na utkání na městském stadionu před televizními kamerami?

Jsem velice natěšený na tento zápas před našimi domácímí fanoušky. Doufám, že jim opět předvedeme, že si vážíme jejich podpory a ten zápas pro ně vyhrajeme. To, že zápas bude na televizních obrazovkách, bude super hlavně pro mou rodinu v Americe, která bude moci utkání sledovat. Jsou to mí největší fanoušci. Věřím, že hra pod velkými světly Městského stadionu a televizních kamer z nás vyždíme to nejlepší.

Chceš něco vzkázat fanouškům Blades?

Všem fanouškům a rodině Blades bych rád vzkázal, že děkujeme za jejich podporu. Doufám, že všechny uvidíme na nedělním zápase a slibuji, že je nezklameme!

Ptal se Marek Moudrý

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-