Nejúspěšnější podzim v historii naší mládeže

Novinky > Nejúspěšnější podzim v historii naší mládeže
06.12.2023

Kdo to ještě neví, letošní podzim byl v naší historii tím nejúspěšnějším! V obou mládežnických kategoriích se nám podařilo získat nejvyšší trofeje. Flagisté získali trofej nejcennější a jsou mistry flagové ligy U15, dorostenci ovládli druhou ligu. Na oba týmy jsme náležitě pyšní, vyzpovídali jsme proto jejich hlavní trenéry a vrátili jsme se o pár týdnů zpět.

3952.jpg Jana Burešová - Flagový tým U15

 1. Jani, předně gratuluji k úspěchu a získání titulu mistrů ČR ve flagu U15. Mohla bys zhodnotit finálový turnaj v Ostravě?
  Ahoj, děkuju. Do Ostravy jsme s hráči a trenéry jeli o den dříve, což jsme využili k posílení týmového ducha a projetí našich chyb. V den finálového turnaje jsme byli připraveni si jít pro zlato. První zápas s Vysočinou nás lehce zaskočil, když jsme ze začátku prohrávali 12:0. Nicméně jsme se brzy rozehráli a podařilo se nám vybojovat výhru 34:12, která znamenala postup do semifinále. Semifinále jsme měli s týmem, který jsme v sezóně nepotkali ani jednou. Nevěděli jsme co od toho očekávat, ale věděli jsme, že do finále prostě chceme. Všichni jsme se podporovali a drželi při sobě, což se nám vyplatilo. Nebyly žádné chyby, a tak se nám podařilo získat druhou výhru také s výsledkem 34:12. Velmi překvapení jsme byli tím, že jsme do finále nešli s Příbram Bobcats, ale s domácími Steelers, kteří v semifinále právě příbramskou jedničku senzačně porazili. Svůj týmový duch jsme si udrželi po celou dobu. Obrana i útok šlapaly, a tím se na hřiště dostali opravdu všichni. Od začátku jsme si udržovali bodový náskok a klidnou hlavu, což nás následně dovedlo k titulu mistra ČR v kategorii flag u15.
 2. Flagová liga U15 je každoročně nejdelší soutěží u nás, rozdělená do jarní a podzimní části. Když se ohlédneš za celým rokem od prvního turnaje v dubnu až po finále, jak bys to popsala? Nastaly nějaké zvraty? Co vedlo k úspěchu?
  Už od přípravy na tuto sezónu jsme měli za cíl to dotáhnout do finále. Na jaře jsme se potýkali hned s několika zraněními, a tím ztratili 3 důležité hráče základní sestavy. Postupně jsme se adaptovali a zlepšovali. Stále jsme se drželi v play-off tabulce a výsledky byly skvělé. Na podzimní část už jsme byli ve full sestavě a také to bylo poznat. Z šesti turnajů jsme měli pět plně vyhraných. Pevně jsme si drželi druhé místo a nikdo nás již nemohl ohrozit. K úspěchu nás, myslím, hlavně vedlo to, že jsme neustále měli důvod se zlepšovat a ani jednou nám nechyběl náš QB.
 3. V mládeži se často hraje na silné ročníky. Jakou má tým perspektivu do budoucna?

  Je tomu bohužel tak. Nicméně díky tomu, že jsme nahnali takový náskok v tabulce, mohli hrát i ty nižší ročníky. Sice nám hodně hráčů odchází do vyšších kategorií, ale i tak máme mnoho hráčů se zkušenostmi, kteří zůstanou, a také nové hráče, kteří se k nám připojili na podzim. Rozhodně hodláme do další sezóny jít s tím, že chceme obhájit náš titul!
 1. Jaký bude teď program? Co případní zájemci o připojení se k týmu?
  Momentálně máme pauzu až do prosince. Případní zájemci se mohou ozvat a připojit se k nám v přípravě na nadcházející sezónu 2024 od prosince až do dubna. Kontakt přímo na mne naleznou u nás na webu v sekci Tréninky.

3953.jpg Tomáš Mikuš - Dorostenecký tým U18

 1. Tome, i tobě patří gratulace za vítězství ve 2. dorostenecké lize. Popiš nám prosím finálový zápas v Jihlavě a trochu přibliž jeho průběh, protože výsledek vypadá celkem jednoznačně. Finálový zápas pro nás začal velmi dobře, protože jsme se ujali vedení hned prvním drivem. Náskok jsme zvýšili díky skvělé práci defenzivní linie a safety, které se jim povedlo. Pak ale Vysočina zabrala v obraně a až na pár posledních minut poločasu, kdy se nám povedlo najít skulinku v jejich obraně, se skóre neměnilo. Stejné chyby soupeřů jsme využívali i v druhém poločase a povedlo se nám ještě dvakrát skórovat. Naše obrana až na jednu hru hrála bezchybně a nedovolovala jihlavskému útoku žádné větší zisky. Tomu odpovídá tedy i výsledek 0-38 v náš prospěch.
 2. Tacklová sezóna a příprava je trochu rozdílná od flagu. Můžeš nám lehce nastínit, jak s týmem pracujete a jak to probíhá?  Naše dorostenecká a juniorská sezóna je rozdělena na dvě části - jarní a podzimní. Jaro je věnováno flagové soutěži U18, aby se kluci trochu rozehráli a fotbalově vzdělávali. Podzim je pak věnovaný kontaktní variantě U18. Tomu podléhá i příprava - na tu jarní část začíná v prosinci tělocvičnou a kondičními tréninky (posilovna). Účastní se jí i všichni hráči, kteří se připravují na sezónu s A-týmem. Druhá část začíná v květnu po skončení Flagové ligy U18 a věnuje se už více footballovým dovednostem a přípravě na tacklovou sezónu.
 1. Když jste vyhráli 2. ligu, znamená to, že se chystáte do první? Jaká tam jsou úskalí a co musíme udělat, abychom hráli výše.
  Bohužel rozdíl mezi 1. a 2. ligou je ve formátu zápasů. První ligu hraje děvet hráčů a ve druhé se hraje pět na pět, což je lepší pro týmy, které nemají do dané sezóny tolik hráčů na soupisce. To byl letos i náš případ. Co musíme udělat, abychom mohli hrát první ligu? To je jednoduché. Musíme mít alespoň 18 aktivních a zdravých hráčů, kteří mohou nastoupit do sezony. S menším počtem je veliké riziko, že nebude na zápasy jezdit dost hráčů vlivem zranění nebo absencí. Přeci jen jsou to ještě kluci, kteří si nevybírají, kdy se rodiče rozhodnou jet na dovolenou.
 2. I tebe se zeptám na plány do budoucna. Co tým v nejbližších týdnech a měsících čeká?
  V těchto měsících doháním pracovní povinnosti, které se během sezóny celkem nakupily. Také už začala příprava na sezónu A-týmu. Takže běžecké boty na nohy, ruce na prsa, tradá na atletický ovál a do posilovny, ať se tělo připraví na novou sezónu. Co se mládeže týká, připravujeme prezentace amerického fotbalu na školách, takže není čas zahálet, i když je zima.
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-