Naše flagové týmy se zúčastnily přípravného kempu v německém Freibergu

Novinky > Naše flagové týmy se zúčastnily přípravného kempu v německém Freibergu
04.04.2024

3970.png V sobotu 16. března se naši flagisté vydali na přípravný kemp do německého Freibergu. Kromě mladých nadějí z Ústí se zde představily i další týmy - domácí Freiberg Specters, Erzgebirge Miners a Vogtland Rebels.

Přípravný kemp začal zahajovacím ceremoniálem, při kterém si trenéři všech čtyř týmů vylosovali barvu týmů. Za náš klub zde byla hlavní trenérka flagových družstev Jana Burešová a asistent trenérky Pavel Herynek. Naši trenéři si vylosovali tým oranžových. Kromě týmu oranžových pod vedením našich trenérů zde byly ještě týmy modrých, černých a bílých. Poté přišlo rozřazení všech hráčů do jednotlivých týmů. Z každého klubu tak ve všech těchto uvedených týmech bylo zastoupení a naši hráči se museli na dobu kempu sehrát s novými spoluhráči.

Po rozřazení hráčů a rozcvičce se týmy rozdělily ke čtyřem stanovištím - stanoviště útoku, obrany, teambuildingu a agility. Na těchto stanovištích strávil každý tým 45 minut, které byly plné nejrůznějších drillů. Poté, co každý tým prošel všemi stanovišti, následovala obědová pauza, po které se odehrál závěrečný turnaj.

Na tomto turnaji si poměřily síly všechny týmy formou každý s každým. Bohužel kvůli nepříznivému počasí během prvního zápasu turnaje se zbylé zápasy hrály pouze na jeden poločas. Po odehrání všech zápasů proběhlo závěrečné vyhlášení turnaje. Na 4. místě se umístil tým černých, 3. místo obsadil tým modrých a na 2. místě skončil tým bílých. Výherci tohoto turnaje se tak stali hráči týmu oranžových, který byl veden pod taktovkou našich ústeckých trenérů. Při vyhlašování každý z účastníků obdržel památeční medaili.

K přípravnému kempu v německém Freibergu se vyjádřil nejprve asistent trenérky Pavel Herynek: Přípravný kemp v Německu hodnotím velice kladně. Bylo skvělé sledovat, jak to funguje v jiných týmech mimo ČR. Naučili jsme se několik nových a zajímavých cvičení, které bychom rádi uplatnili i u nás.

Poprosili jsme i hlavní trenérku Janu Burešovou, aby zhodnotila závěrečný turnaj: Turnaj na konci kempu byl ve stylu, že každý tým hrál s každým. Bylo skvělé sledovat naše hráče, jak se učí fungovat v krátkém čase s novým playbookem a spoluhráči. Myslím si, že to pro nás byla skvělá možnost se připravit na vlastní sezónu, a rádi si to zopakujeme další rok.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-