Na Mamuty Blades nestačili, v Přerově prohráli 16:7

Novinky > Archiv novinek > 2023 > Na Mamuty Blades nestačili, v Přerově prohráli 16:7

V sedmém kole letošní Snapbacks ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, cestovali ústečtí Blades do Přerova, kde se utkali s týmem Mammoths.

Do první čtvrtiny vstoupily oba týmy s viditelnou nervozitou, a tak se útoky na hřišti pravidelně střídaly bez větších úspěchů.

Skóre zápasu se poprvé měnilo ve druhé části, kdy zachytil interception ústecký Václav Šedivý, který s míčem doběhl až do endzóny. Další bod pak kopem přidal Roman Branda. Mammoths se následně podařilo skórovat jedenáct sekund před koncem poločasu, kdy field goal z třiatřiceti yardů proměnil Miroslav Večerka.

O field goal se v druhém poločase snažili také Blades. Jejich pokus ale přerovští zablokovali. Po polovině třetí čtvrtiny naopak bodovali Mamuti, když devatenáctiyardovým během skóroval Tyrone Clark. Miroslav Večerka přidal další bod za úspěšné potvrzení a Mamoths se tak dostali do vedení 10:7.

Snažení Blades už bohužel k žádným bodům v zápase nevedlo, skórovat naopak ještě umožnili Mamutům, když se Blades dvě minuty před koncem nevydařil punt, který přerovský Lubomír Dohnal zalehl v endzóně soupeře. Pokus o jednobodové potvrzení Mammoths nevyšel a zápas tak skončil 16:7 ve prospěch přerovských Mamutů.

"Obrana hrála skvěle, po interceptionu dokonce skórovala, ale útoku se bohužel posouvat míčem po hřišti a skórovat nepodařilo," uvedl po zápase hlavní trenér Blades Lonnie Hursey.

Pro Blades se jednalo o poslední letošní zápas na hřišti soupeře. Tři neděle za sebou se teď tým představí na ústeckém Městském stadionu. Už v neděli 4. června se diváci mohou těšit na zápas proti Bratislava Monarchs. Utkání začne v 16:10 hodin.

3855.jpg Mammoths vs. Blades. Foto: Petr Tvaróg 3856.jpg Mammoths vs. Blades. Foto: Petr Tvaróg 3857.jpg Mammoths vs. Blades. Foto: Petr Tvaróg 3858.jpg Mammoths vs. Blades. Foto: Petr Tvaróg 3859.jpg Mammoths vs. Blades. Foto: Petr Tvaróg