Mladí flagisté z Ústí jsou opět součástí programu talentované mládeže

Novinky > Mladí flagisté z Ústí jsou opět součástí programu talentované mládeže
20.03.2024

Flagové týmy U15 a U18 se již od prosince komplexně připravují na novou sezónu 2024. Blades U18 čeká na jaře několik turnajů ve flagové lize v rámci přípravy na podzimní dorosteneckou tacklovou sezónu. Blades U15 budou obhajovat zlaté medaile z loňského ročníku. Čeká je jarní část turnajů s pokračováním na podzim po letní pauze. Celá soutěž pak vyvrcholí v listopadu 2024. Během přípravy se naši vybraní mládežníci opět zúčastnili i programu talentované mládeže ČAAF v kategoriích U15 a U18.

Co je program talentované mládeže (OST)?
Program pro rozvoj hráčů v mládežnických kategoriích amerického fotbalu v České republice, který je především zaměřen na pravidelnou tréninkovou činnost prostřednictvím tréninkových kempů. Celkem jsou v Čechách čtyři: OST západ U15, OST východ U15, OST západ U18, OST východ U18. Dlouhodobými cíli jsou komplexní podpora a rozvoj mládeže se zvyšováním konkurenceschopnosti reprezentačních týmů. O víkendu 9. a 10. března se odehrál poslední kemp OST západ ve školním roce 2023/2024.

V rámci jednotlivých OST se mohou hráči Blades samozřejmě dostat pouze do těch západních. Do OST U18 byli vybráni čtyři naši hráči. Ondřej Hlava, Štěpán Sochor a Vojtěch Svoboda se účastní již druhým rokem. Čtvrtým vybraným hráčem talentované mládeže v kategorii U18 je Vojtěch Prošek, který v tomto výběru zažívá premiéru: Účast v programu talentované mládeži pro mě znamená neuvěřitelnou příležitost k rozvoji. Jsem tu členem týmu lidí, kteří jsou stejně cílevědomí a motivovaní jako já. Můžeme si vzájemně pomáhat a učit se od sebe. Je to prostě úžasné!

V OST U15 máme dokonce zastoupení i v řadách trenérů, protože naše hlavní trenérka flagových týmů Jana Burešová zde má již druhým rokem funkci defenzivního koordinátora. Do výběru hráčů se mladí Blades také dostali, konkrétně Jakup Ipser, Matouš Pokorný (jakožto nováček ve flag fotbale) a Michal Zajpt, kterého jsme se zeptali na otázku, co přinesla účast na talentované mládeži jemu: Určitě mi to přineslo mnoho nových zkušeností i nějaké srovnání, jak si stojím mezi ostatními talentovanými hráči. Cítím se teď více motivovaný.

3963.jpg 3962.jpg

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-