Manažer Jakub Valjent: Vlastní herní cíle jsme letos nesplnili, ale ze znalostí a dovedností budeme těžit v sezónách následujících

2163.jpg

26.6.2019 | Jakub Valjent

Ústí nad Labem Blades se představili historicky poprvé v nejvyšší soutěži - Paddock lize. Hodnocení sezóny bych rozdělil na sportovní stránku a stránku rozvoje organizace jako celku.

Po sportovní strance se nám jen potvrdilo, že mezi Paddock ligou a druhou ligou je velmi velký výkonostní rozdíl. Týmy v Paddock lize jsou velmi dobře organizované, nedělají chyby a každou vaši chybu krutě potrestají. Naším předsezóním cílem bylo uhrát vyrovnanou sezónu, to znamená mít stejný počet výher a proher. To se nám bohužel nepodařilo a je nutné si přiznat, že po výsledkové stránce jsme zůstali za vlastním očekáváním. Tento neúspěch měl několik faktorů. Klub po sportovní stránce prošel celkovou revolucí, měli jsme nového hlavního trenéra, nový ofenzivní i defenzivní playbook. Celkově se tedy změnil obraz a styl naší hry. Na podzim se nám v reprezentaci zranil náš QB Jan Bláha a před sezónou jsme hledali QB nového. Své služby nám nabídl Pavel Mráz, který se s nelehkou situací popral jak nejlépe mohl a zaslouží můj respekt. Za celou sezónu nevynechal jediný trénink a přestože dojížděl na každý trénink z Liberce, byl jeho přístup ukázkový. Pavel je věkem ještě o rok mladší než Honza a poprvé vedl tým do sezóny jako jasný starting QB a hned se musel postavit obranám řízeným americkými importy a zkušenými hráči. Myslím, že i pro něj to byla velká škola a zkušenost, kterou Pavel v budoucnosti využije.

Co se týče hráčského rozvoje a rozvoje fotbalových znalostí tak myslím, že každý, kdo se poctivě připravoval, zaznamenal obrovský posun. Ať už obrana, která se učila jak pokrývat jednotlivé útočné formace, tak útok, který se učil tato pokrytí číst a atakovat je v jejich nejslabším místě. Věřím, že tuto sezónu můžeme brát jako sezónu nula a ze získaných znalostí a dovedností budeme těžit v sezónách následujících. Zdravé jádro týmu máme a nyní je třeba ho posílit.

Pokud bych sezónu hodnotil z organizačního hlediska, tak musím vyzdvihnout několik milníků, které se nám podařilo překonat. Opět jsme se v Ústí dočkali výborné divácké kulisy a průměrná návštěvnost nad 500 diváků na zápas je pro nás velkým úspěchem a dobrou vizitkou zároveň. Máme druhou nejvyšší průměrnou návštěvnost v celé Paddock lize.

Organizačním vrcholem pak pro nás byl zápas na Městském stadionu, který se dočkal pozitivní zpětné vazby ze všech stran. Věřím, že na tomto ústeckém svatostánku budeme k vidění častěji. Pokud by zápas nekolidoval s utkáním o bronz na MS v hokeji, tak by zcela jistě atakoval návštěvnost přes 1000 diváků, i tak hodnotím návštěvu 750 diváků velmi kladně. Za těmito úspěchy stojí celá řada dobrovolníků a pracantů, kteří tyto akce organizují a zajišťují ve svém volném čase. Za celý tým Blades se sluší, abych těmto dobrovolníkům poděkoval.

Nyní čeká seniorský tým Blades zasloužená dovolená a zanedlouho začne příprava na další sezónu v nejvyšší soutěži, kde budeme chtít hrát mnohem větší roli. Na podzim bych Vás rád pozval ke sledování soutěže juniorů a žen, kde mají Blades své zastoupení. Určitě se vyplatí sledovat naše nejmladší flagisty U15, kteří letos udělal velký progres a útočí na účast v playoff. Jejich práce a nasazení je úžasné a všichni jsme na ně náležitě pyšní.

V neposlední řadě patří poděkování všem rodinám a partnerkám členů Blades za jejich trpělivost a obětavost, která je třeba v průběhu náročné soźony. Mé osobní poděkování patří manželce Adélce a dceři Rozárce, že mě nechají plnit si své sny jak na hřišti tak mimo něj.

 Autor článku: Jakub Valjent, manažer Ústí nad Labem Blades

2159.jpg 2160.jpg
2161.jpg

2162.jpg
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-