Letošní sezónu chceme mít vítěznou sezónu. Asociace nás označila za favorita 2. ligy

Novinky > Archiv novinek > 2018 > Letošní sezónu chceme mít vítěznou sezónu. Asociace nás označila za favorita 2. ligy

Ahoj Honzo, na sezónu 2018 ses rozhodl přijmout pozici hlavního trenéra v seniorském týmu. Proč? Jaká jsou tvoje očekávání a tvé pocity?

Ahoj, ano je to tak. Někdy v polovině prázdnin mě kluci oslovili a já to, s nějakými podmínkami, přijal. U klubu působím od roku 2012 a baví mě tu lidé, atmosféra a nadšení pro fotbal. Možnost trénovat druhou ligu je velká výzva, ale zároveň závazek. Letošní sezónu chceme mít vítěznou sezónu. Asociace nás označila za favorita 2. ligy, ale abychom toto naplnili, tak musíme všichni tvrdě pracovat na postupném zlepšování.

Head Coach

Jan Rosenbaum

Bude příprava sezóny stejná jako v předešlých sezonách či nastanou nějaké změny? Popřípadě jaké?

Od seniorského týmu jsem odešel po dvou úspěšných sezónách v roce 2015 a abych pravdu řekl, tak nemám představu, jak probíhala příprava na dvě předcházející sezóny. Nicméně pro letošní rok jsme provedli hned několik změn. Počet fotbalových trenérů se rozrostl ze dvou na čtyři a jednoho externího konzultanta. Máme také nového kondičního trenéra a změnili jsme i prostředí ve kterém probíhá silová a kondiční příprava.

Co nás čeká v sezóně 2018? Kdy začíná? Jakou soutěž budeme hrát a jací soupeři nás čekají?

Jak jsem se zmínil dříve, tak v letošním roce budeme hrát opět druhou nejvyšší ligu. V základní části 2. ligy nás čeká osm velmi těžkých zápasů s pěti různými soupeři. Stejně jako v loňském roce se potkáme s Prague Hippos. Nově potom s oběma finalisty minulého ročníku třetí ligy - Přerovem Mammoths a Vysočinou Gladiators - a dále s Prague Mustangs, kteří měli také výbornou sezónu. Posledním soupeřem budou Hradec Králové Dragons.

Head Coach

Jan Rosenbaum

Jaký byl nábor v tomto roce? Jsou obsazeny všechny pozice? Myslíš, že mají zájemci stále reálnou šanci se k týmu připojit i v tomto období?

V rámci náboru se k nám připojilo asi patnáct zájemců a v současné době jich v tréninku pokračuje kolem deseti. Pokud má kdokoliv zájem o hraní amerického fotbalu za tým BLADES, tak se k nám může připojit do konce ledna. Podmínkou je možnost absolvovat dva tréninky týdně. Ne vždy to vyjde, protože pracujeme a máme rodiny, ale každý člen týmu by se o to měl snažit.

Jak často probíhá trénink? Kde a jak to probíhá?

Máme dva dvouhodinové fotbalové tréninky týdně, které probíhají na umělé trávě městského stadionu v Ústí nad Labem. Prozatím se každý hráč připravuje na jednu pozici v obraně a jednu v útoku. Tomu je přizpůsobena i struktura jednotlivých tréninků a nyní se věnujeme rozvoji individuálních dovedností na každé pozici.

Jak jsi s přípravou a docházkou jednotlivých hráčů na tréninky spokojený? 

Účast hráčů na trénincích je nikdy nekončící příběh, ale to se netýká pouze seniorského týmu nebo našeho klubu. Jednou z mých podmínek pro návrat k týmu bylo, že zavedeme hranici minimální docházky, kterou hráči musí splňovat. Pokud ji splňují, tak zůstávají s týmem. Je to hodně striktní a existuje riziko, že do sezóny půjdeme s malým počtem hráčů, ale s vedením klubu jsme se shodli na tom, že to takto chceme. Kritéria prozatím splňuje 40 hráčů a všem nám přeji, aby vydrželi.

Head Coach

Jan Rosenbaum

Co bys vzkázal fanouškům?

Vždy jste nás hnali dopředu, tak si na jaře udělejte čas a přijďte nás podpořit na naše domácí zápasy do Olšinek. Uděláme vše pro to, aby byl k vidění pěkný fotbal a vítězství v jednotlivých utkáních.

Díky za rozhovor.


Honza Vlasák

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-