Konec sezóny, Blades Vs. Hellboys 13:20

Novinky > Archiv novinek > 2012 > Konec sezóny, Blades Vs. Hellboys 13:20

K poslednímu utkání vyjel tým SC Blades 16.6. 2013 do Českých Budějovic, kde se utkal s tamními Hellboys. A nešlo o zápas ledajaký. V loňském roce jsme se totiž s týmem Hellboys utkali dvakrát a vždy jsme utrpěli drtivou porážku (6:49 a 12:52). V tomto utkání jsme tedy měli jedinečnou možnost srovnání naší výkonnosti oproti předcházející sezóně. Navíc vítěz tohoto utkání měl automaticky zajištěný postup do letošního play-off ČLAF - B. Šlo o hodně! Zápas jsme začali velmi vlažně a soupeř se po odehraných dvou minutách zápasu dostal se do vedení 7:0. Našemu útoku se podařilo ještě do konce první čtvrtiny srovnat stav na 7:7, kdy QB Matěj Sahula poslal nádherný 30 yardový pass na WR Jakuba Lukáška. Ve druhé čtvrtině se podařilo týmu Blades přidat další touchdown. Během skóroval QB Matěj Sahula a náš tým šel do kabin s vedením 13:7. Do druhé poloviny zápasu nastoupili oba týmy ještě více bojovně naladěné s touhou dotáhnout zápas do vítězného konce. Soupeř hrál ve 3. čtvrtině velmi chytře a postupoval postupnými běhovými akcemi dopředu, takže se náš útok prakticky nedostal na hřiště. Navíc se týmu z Českých Budějovic podařilo srovnat stav na 13:13. Za tohoto stavu týmy vstoupili do závěrečné čtvrtiny zápasu a bylo možno vidět nejen vyrovnaný a velmi dobrý výkon obou útoků i obran, ale bohužel i první vážné zranění hráče SC Blades. LB Daniel Barač musel být převezen sanitkou do místní nemocnice. Zranění spoluhráče výrazně ovlivnilo výkon týmu v posledních minutách zápasu, takže soupeř 35 vteřin před koncem skóroval, zajistil si vítězství 20:13 a postup do play-off. Bez ohledu na tuto prohru musím celému týmu i fanouškům poděkovat za skvělé fotbalové odpoledne. Dle mého názoru odehrál tým SC Blades Ústí nad Labem skvělé utkání a pravděpodobně nejlepší utkání v celé historii týmu. Meziroční vzestup týmu je znatelný a výsledek tohoto utkání to potvrzuje. Pokud se poučíme z letošních chyb a budeme nadále pokračovat v systematické práci, tak se v příštím roce mohou tým i ústečané dočkat play-off amerického fotbalu.. Jan Rosenbaum