Juniorská sezóna vypukne 8. září. Blades začínají doma proti Patriots

26.8.2019 | Martin Klimeš  2142.jpg

Začátek soutěže juniorů je za dveřmi. Liga se letos rozdělila na dvě skupiny, a to západ: Bobcats, Blades, Mustangs, Lions, Patriots, Panthers, Stalions, a východ: Gladiators, Outlaws (Bratislava), Mammoths, Steelers, Sígrs, Aligators. Nejlepší dva z každé skupiny pak postoupí do play off.

Na průběh přípravy a cíle pro letošní sezónu jsme se zeptali hlavního trenéra Tomáše Mikuše.

Sezona začíná už 8. září. Jak jste připraveni?
Děláme maximum pro to, abychom do prvního zápasu šli na 110 % připravení. Samozřejmě se ale vždy najde něco, co je potřeba dopilovat. Pokud vše půjde jak má, doladíme poslední detaily na soustředění. Co nestihneme do té doby, musíme nechat za námi a soustředit se na to, co umíme. Navíc pro spoustu kluků to bude první sezóna tak doufám, že se s tím poperou a vše zvládnou na výbornou.

2169.jpg Jak dlouhá a náročná byla příprava?
Kluci začali přípravu silovou a atletickou částí, v které jim pomáhal Jakub Jirgle, pak jsme plynule přešli do footballových tréninků. Teď nám zbývá už jen soustředění a hurá do sezóny. Až na pár drobností se s tím kluci poprali na výbornou.

Kolik je letos v týmu nováčků a kolik zkušených borců? Jak vypadá trenérský tým?
Teď je to tak 50/50. Máme kluky, co si vyzkoušeli seniorské týmy, pár kluků co mají odehranou nějakou tu sezonu nebo dvě, ale i pár úplných nováčků. A za pomoci kluků z Liberce a Karlových Varů to dává dohromady vyvážený mix. Je to zvláštní, ale tento poměr se zatím nezměnil za tu dobu, co jsem u U19.

2172.jpg

Trenérský tým se nám mírně pozměnil a bude ve složení: 
HC: Tomáš Mikuš
Offense: Marek Franta, Jakub Vrecko
Deffense: Marek Moudrý, Pavel Fiala a Honza Pittner
A jako asistenti Honza Pěnička, Tomáš a Karel Kratochvílovi 

Jaké jsou cíle pro letošní sezonu?
Myslím, že reálný cíl je vyrovnaná sezóna. Ty vysněné by byly dostat se do play off, ale k tomu budeme muset vyhrát alespoň 4 z 6 zápasů.

Je mezi soupeři někdo nový, nebo třeba někdo na koho se obzvlášť těšíte? 
Soupeři jsou každý rok velice podobní, proti loňské sezóně scházejí třeba České Budějovice, ale naopak přibyla Bratislava Outlaws. A právě Bratislava může být velice zajímavým soupeřem, hlavně pro mě jako pro Slováka. Pokud by to vyšlo a naše celky se potkají, nebude to dřív než v play off.

Proč by měli lidé přijít 8. září do Olšinek?
Jako každý rok uděláme maximum, abychom naše diváky co nejvíce potěšili. Postupně na tři domácí zápasy přijedou Bobcats, Patriots a Mustangs, takže se bude na co koukat. Doufám, že i fanoušci přijdou podpořit kluky v co největším počtu. A my se jim za to odvděčíme vítězstvím.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-