Junioři absolvovali tréninkový kemp. Kvůli odstoupení Patriots jim sezona začne až 15. září v Pardubicích

6.9.2019 | Martin Klimeš  2142.jpg

Po chvilce bouřlivé podpory zavládne ticho. BUM. Takhle to má pleskat, to je ono, raduje se Marek Moudrý, trenér linebackerů juniorského týmu Ústí nad Labem Blades, když se jednomu z hráčů podaří zastavit postup protihráče. S koncem prázdnin si na tréninkovém hřišti v Olšinkách daly dostaveníčko mladé naděje. Právě ukončeným kempem zakončili junioři přípravu na novou sezonu. Ta jim po odstoupení Pilsen Patriots začne 15. září, kdy se v Pardubicích střetnou s celkem Stallions.

"Na sezonu se už těším. Máme plno nováčků, pomáhá nám seniorský tým, takže věřím, že jsem na 110 procent připraveni," neskrývá nadšení Petr Barcal, který má za sebou už i první sezonu mezi seniory. "Po seniorské sezoně se cítím silnější, fyzicky i psychicky," doplňuje Barcal.

Zkušenosti mezi seniory v uplynulé sezoně sbíral i Filip Schüller. "Po zkušenostech ze seniorky se už nebojím rány. Teď mě ale čeká pozice quarterbacka, takže zase něco nového, protože doposud jsem hrál převážně v obraně, vysvětluje Schüller, který si mezi seniory zranil záda a k americkému fotbalu se tak vrací po delší rekonvalescenci. Trénovat jsem začal začátkem července. Vše vypadá v pořádku, takže jsem připraven užít si svou poslední sezonu mezi juniory," dodává mladý quarterback.

Nadšení panuje i mezi nováčky, kteří se v americkém fotbale zatím ještě hledají. "Hledal jsem týmový sport, při kterém bych se trochu vybil, užil si tréninky. To se mi tu daří, takže jsem moc rád, že jsem se dostal mezi tuhle partu skvělých lidí," pochvaluje si šestnáctiletý Vojtěch Hausmatz.

První juniorskou sezonu má před sebou i Šimon Tintěra. "Mám zkušenosti z flag footballu, který jsem hrál v předchozím roce. Na tacklu se mi líbí, že se otevírá víc možností hry. Tréninky mě zatím moc baví," zhodnotil průběh přípravy Šimon Tintěra.

A jak tréninkový kemp hodnotí hlavní trenér juniorky Tomáš Mikuš? "Sobotní den byl velice náročný, kombinace vedra a velké zátěže byl na klucích se závěrem dne patrný. V neděli jsme zvolnili a věnovali se spíš hrám a týmovým drillům. Kluci se s tím poprali jako praví footballisté a zvládli vše, co jsme si na ně připravili. Je vždy skvělé sledovat, jak se hráči zlepšují a rostou. Teď už zbývá jen doléčit lehká zranění z přípravy, zúročit nabité zkušenosti a naplno se ponořit do sezóny," uzavírá headcoach.

2186.jpg
2187.jpg
2189.jpg
2190.jpg
2191.jpg
2192.jpg
-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-