Jednou větou: Jsme ve finále!

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Jednou větou: Jsme ve finále!

Sobotní utkání na pražském Motorletu bylo jedno z nejdůležitějších v této sezóně. Bezmála tři čtvrtiny tiperů v

Pick'em

na www.caaf.cz vsadily na to, že tento obtížný zápas proti Prague Mustangs zvládneme a přivezeme domů výhru a zajištěnou účast ve finále D-III, tzv. Bronze Bowlu. Dalších osmašedesát procent tipovalo, že Jakub Imr skóruje více jak dva touchdowny. Na tento údaj si vsadila nejspíš i celá offense, protože Jakubovi v průběhu první poloviny zápasu vytvořila skvělými bloky cestičku mezi obránci soupeře až do koncové zóny hned třikrát.

11258685_10202946800550370_1137839286_n

Skóre však jako první rozpohyboval kicker Josef Chochola, který v šesté minutě utkání dobře trefeným field goalem ze vzdálenosti třiceti yardů zaznamenal tři body. Poté následoval již zmiňovaný hattrick Jakuba Imra a v početné skupině našich fanoušků propuklo fandovské šílenství. Právě ve chvíli, kdy se Mustangs nadechovali k odpovědi na dosavadní průběh zápasu, se Patrikovi Tekeljakovi dvě minuty před koncem poločasu podařilo získat míč a doběhnout pro dalších šest bodů na naše konto: „ Došlo ke špatné předávce míče. Runningback běžel dál, quarterback byl asi zaskočen a nestačil na to zareagovat. Jako první jsem tedy míč popadl já a co nejrychleji běžel do endzony. Jelikož hraju v obraně, nemám tolik příležitostí dávat touchdowny. Tenhle byl můj první a já byl štěstím bez sebe. Je to parádní pocit, určitě si ho chci zopakovat.“ Do poločasové přestávky se jsme tedy odcházeli s vedením 28:0. Druhý poločas již takovou bodovou sklizeň nenabídl. Prague Mustangs ve třetí třetině zkorigovali skóre touchdownem Rosse Vanslambroucka, na který v zápětí odpověděl náš ofenzivní MVP zápasu Jan Bláha svým vlastním během pro touchdown. Do konce se skóre pohnulo již jen o dva body, když nás po chybě při punt returnu Mustangs dotlačili pro safety. Konečný stav se tedy zastavil na 35:9, a my jsme se tak stali prvním potvrzeným účastníkem Bronze Bowlu, který proběhne v červenci.