Jasnou výhrou v Plzni si Blades zajistili účast v semifinále Paddock ligy

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Jasnou výhrou v Plzni si Blades zajistili účast v semifinále Paddock ligy
2228.png 19.09.2020Martin Klimeš

V pátém kole Paddock ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, vyrazil tým Ústí nad Labem Blades na hřiště Pilsen Patriots. Po týdenní pauze si Blades na Patriots vyšlápli ve velkém stylu a tým z Plzně porazili 49:6.

V první čtvrtině se oba týmy chvilku rozkoukávaly, ale po té již Blades na hřišti jasně dominovali. Dvě minuty před koncem prvního dějství se prosadil jedenáctiyardovým během Jakub Imr. Nolan Corpening následně zachytil interception, který proměnil v touchdown. Tomáš Štěpánek mířil přesně a v obou případech potvrdil, takže čtvrtina končila 14:0 pro Blades.

Ve druhém dějství doběhl devět yardů do endzony quarterback Blades Jan Bláha. Tomáš Štěpánek byl opět úspěšný a přidal bod za potvrzení. Za domácí se posléze prosadil Patrik Vainer, který zachytil osmiyardovou přihrávku Quevina Reddinga. Dvoubodové potvrzení ale plzeňským nevyšlo. Za Ústí pak šest bodů přidal Nolan Corpening a Tomáš Štěpánek opět neváhal. Do šaten tak týmy odcházely za stavu 28:6 pro Blades.

Ve třetí čtvrtině se za hosty opět prosadil Jakub Imr. Dalších šest bodů za Blades pak přidal Ladislav Jenšík. Za obranu ústeckého týmu pak bodoval ještě Aleš Drhlík, který zblokoval Patriots punt a sám ho pak ještě v endzoně zalehl. Tomáš Štěpánek byl ve všech případech úspěšný a skóre se tak měnilo na konečných 49:6 pro Blades.

"Vyplatila se nám příprava, dominovali jsme v offense, defense, i special týmech. Zápas jsme měli pod kontrolou od prvních sekund až do konce. Za mě určitě spokojenost a doufám, že tu herní pohodu si odneseme i do dalších zápasů," hodnotil zápas v Plzni hlavní trenér Ústí nad Labem Blades Daniel Leško. "Máme před sebou teď spoustu práce, do budoucna se hlavně musíme vyvarovat chyb," dodal defenzivní koordinátor Martin Šindler.

"Postup do play off nejvyšší české soutěže je pro Blades historickým úspěchem. Jedná se o potvrzení, že do Paddock ligy jednoznačně patříme. Teď musíme makat dál," doplnil předseda Ústí nad Labem Blades Matěj Sahula.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-