Infarktový zápas s Alligators nakonec dopadl lépe pro Blades

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Infarktový zápas s Alligators nakonec dopadl lépe pro Blades

Vydřenou výhru si odvážejí Ústí nad Labem Blades z utkání s Brno Alligators. Napínavá přetahovaná nakonec dopadla lépe pro Blades, kteří v sedmém kole Paddock ligy, nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, porazili Alligators 17:12.

Skóre nedělního zápasu se poprvé měnilo na začátku druhé čtvrtiny, kdy skóroval za Blades Ladislav Jenšík. Tomáš Štěpánek potvrdil kopem za bod a v polovině čtvrtiny zvyšoval field goalem na 10:0 pro Ústí.

Ve třetí čtvrtině se Blades probojovali až k end zóně soupeře, avšak body nezískali. Po neúspěšném pokusu o field goal míč získali Alligators a Jan Kilian s ním doběhl až do end zóny Blades. Jan Nestr kopem za bod potvrdil a skóre se tak měnilo na 10:7.

V posledním dějství Alligators vyrovnali úspěšným field goalem a Blades se hodně nadřeli, aby pět minut před koncem zvýšili na 17:10. Situace se ještě zdramatizovala minutu před koncem, kdy si Alligators připsali dva body za safety. Skóre 17:12 si však Blades už do konce zápasu pohlídali.

"Do Brna jsme nejeli v plné sestavě. Chybělo nám několik starting hráčů. V zápase se projevila naše nervozita a Brno nás překvapilo silovou hrou. Ale i přes chyby se nám podařilo zápas zvládnout do úspěšného konce. Teď se musíme připravit na play off," uvedl po zápase hlavní trenér Blades Daniel Leško.

Právě kvůli absenci hráčů se letos poprvé do výstroje převlékali i defenzivní koordinátor Martin Šindler a manažer Blades Jakub Valjent. "Bylo to těžké psychicky i fyzicky, ale cítil jsem, že mohu pomoci, tak jsem ani chvilku neváhal. Snad jsem pomohl některým klíčovým hráčům trochu si odpočinout před play off," uvedl Jakub Valjent.

Blades teď čeká poslední domácí zápas, ve kterém se v neděli 11. října utkají s Prague Mustangs. Zápas na hřišti Svádov-Olšinky začne v 15:00 hodin. Další víkend bude pro Blades volný a tým tak bude mít čas na přípravu na semifinále proti Brno Sígrs.