Hlavní trenér Austin Stubbs: Budeme hrát kvalitní fotbal s mnoha výbušnými a zábavnými hrami

Novinky > Archiv novinek > 2022 > Hlavní trenér Austin Stubbs: Budeme hrát kvalitní fotbal s mnoha výbušnými a zábavnými hrami

Blades budou v sezóně 2022 působit pod taktovkou mladého zahraničního head coache. Virtuálně jsme si totiž plácli se zkušeným matadorem amerického fotbalu a po covidovém roce vítáme v našem týmu nového hlavního trenéra Austina Stubbse z Iowy, USA.  

Můžete se fanouškům trochu představit?

Jmenuju se Austin Stubbs, je mi 28 a pocházím z Des Moines v Iowě. Sport hlavně football - byl již od dětství obrovskou součástí mého života. Začal jsem ve čtyřech letech hrát ve flagovém týmu šestiletých, kde hrál I můj bratr. V průběhu dětství jsem vždy hrál ve stejných týmech jako bratr, takže se staršími kluky. Mám nahráno dvacet sezón tackle footballu. Chodil jsem na malou střední školu v Des Moines. Stal jsem se All-State quarterbackem a defensive backem. Náš tým z roku 2012 měl nejlepší sezónu v historii školy (od roku 1948). Stále tam držím několik školních rekordů ve footballu, atletice a basketbalu. Na University of Northwestern jsem se stal All-American DB. Náš tým z roku 2016 opět předvedl nejlepší sezóny v historii školy (od roku 1902). Poté jsem odehrál čtyři roky v Evropě. Poté, co jsem v roce 2017 působil jako asistent trenéra, dostal jsem 2018 příležitost jako head coach na střední škole Grand View v Des Moines. V roce 2020 jsem trénoval na větší střední škole Saydel v Des Moines, kde jsme v tom roce vyhráli první play-off zápas za 81 let od vzniku školy a opět tak měli nejlepší sezónu v historii. Miluju cestování po Evropě a poznávání mnoha různých kultur. Vytvořil jsem si neskutečná přátelství a mnoho báječných vzpomínek.  

Proč jste si vybral právě Blades? 

Chci poznat a zažít Českou republiku. Velice jsem si užil své působení v Polsku jak kulturu, tak lidi a slyšel jsem skvělé věci o České republice, že je to podobné, ale lepší! V minulosti mne kontaktovalo více českých týmů. Vybral jsem si Blades, protože váš management je velice proaktivní a máte s týmem velké cíle. Také mi o vás vyprávěl skvělé věci váš import z loňské sezóny Nolan Corpening. Je tu velký potenciál.  

Takže to není Vaše první angažmá v Evropě?

Ne, tohle bude moje šestá sezóna v Evropě! Začal jsem zde kariéru jako hráč quarterback a hrál jsem v těchto týmech: Yeditepe Eagles (Istanbul, Turecko 2017), Jagodina Black Hornets (Jagodina, Srbsko 2018), Walbrzych Miners (Valbřich, Polsko 2019), Montpellier Hurricanes (Montpellier, Francie 2020). Poté jsem se vrátil jako hlavní trenér do Walbrzych Miners na část sezóny 2021, abych trochu vypomohl svým přátelům. 

Jaké jsou Vaše cíle s naším týmem? 

  Blades mají obrovský potenciál. Myslím si, že liga bude v příštím (doufejme již normálním) roce nabitá. Měli jste skvělou sezónu 2020 a I když se ne všichni hráči vrátí, mým cílem je navázat na tento úspěch, rozvíjet místní talent a minimálně se dostat do play-off.

Těšíte se na spolupráci s někým konkrétním?

Velice jsem si užil krátkou konverzaci o fotbale s coachem Janem Rosenbaumem. Na toho se těším. Vidím, že je velký nadšenec a hlavně tento sport pečlivě studuje.

Chcete něco vzkázat fanouškům?

Chci povzbudit fanoušky, aby přišli a podpořili Blades v sezóně 2022. Budeme hrát kvalitní fotbal s mnoha výbušnými a zábavnými hrami. To vše tradičně s příjemnou rodinnou atmosférou :) Pokud máte jakýkoliv dotaz, ať už ohledně týmu nebo pravidel hry, neváhejte kontaktovat mě nebo někoho z vedení.

Děkuji za rozhovor a vítejte v Blades.

Já děkuji a těším se do Ústí.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-