Head coach Remo Wolf: „Dokonalá sezóna – lépe už to nejde!“

Novinky > Archiv novinek > 2015 > Head coach Remo Wolf: „Dokonalá sezóna – lépe už to nejde!“

„Když jsme se v lednu rozhodli, že půjdeme do velkého fotbalu, tohle nás ve snu nenapadlo,“ vzpomíná předseda klubu a quarterback Matěj Sahula. V sobotu 27. června jsme po výhře nad budějovickými Hellboys ukončili základní část divize III bez ztráty kytičky. „Vyhráli jsme všech šest utkání a nyní máme tři týdny na regeneraci a přípravu na nejtěžší zápas sezóny – domácí finále proti bílovickým Sígrs,“ pokračuje Sahula.

DSC_9477

I přes nepřízeň počasí sledovaly nad očekávání dramatický poslední zápas základní části tři stovky fanoušků. Před zápasem se přímo na hřišti oženil náš centr Petr Gondek. Tímto bychom mu rádi všichni ještě jednou pogratulovali. Po celý první poločas jsme nemohli naskočit na naší vlnu a Hellboys nás za to trestali. Hned na začátku zápasu se prosadil jejich wide receiver, který zachytil přihrávku a doběhl až na konec hřiště. Dalším tvrdým zásahem do morálky našeho týmu bylo nečekané vyloučení hvězdného Jakuba Imra ze zápasu za nesportovní chování hned po první hře našeho útoku. „Je to nešťastný okamžik pro celý tým. Jakubovi nyní hrozí distanc na finálový zápas. Vedení klubu to nechce dále komentovat, dokud nebudeme vědět rozhodnutí disciplinární komise a neuvidíme videozáznamy z obou kamer na hřišti,“ dodává manažer klubu Jakub Valjent. Na konci první čtvrtiny se nám podařilo po interception obrany skórovat během našeho fullbacka Tomáše Šedivého a díky potvrzujícím kopům u obou prvních touchdownů byl stav zápasu 7:7. Ve druhé čtvrtině skórovali pouze hráči soupeře, kdy opět zvolili hru vzduchem a my prohrávali již podruhé – 7:14. Odpověď přišla až ve třetí čtvrtině, kdy se o touchdown postaral quarterback Jan Bláha svým během a bylo opět srovnáno. Tři minuty na to se ale Hellboys opět povedla hra vzduchem a potřetí v zápase vedli o jeden touchdown. Chvíli na to ale přišel zlomový okamžik. Slot receiver Jan Šíma předvedl neuvěřitelný běh poté, co zachytil přihrávku Jana Bláhy, a přes půl hřiště doběhl pro veledůležité body. Netradiční potvrzení hrou za dva body se podařilo a poprvé jsme v tomto zápase vedli, i když o jeden jediný bod – 22:21. Ve čtvrté čtvrtině již bylo momentum na naší straně a naše obrana hrála bezchybně, z čehož vytěžila díky skvělé skládce Romana Brandy tzv. safety za dva body. Dvě minuty před koncem se bodově blýsknul i Jakub Jirgle svým šestiyardovým během. Bohužel potvrzující kop nebyl úspěšný, ale na průběh zápasu to již nemělo žádný vliv – 30:21. Na konci zápasu ještě chtěl na body dosáhnout free safety Jan Pittner, který zachytil přihrávku soupeře a doběhl přes tři čtvrtiny hřiště do end-zóny Hellboys. Bohužel byl ve hře zbytečný faul jednoho z hráčů Blades a tak nebyl tento touchdown uznán. Touto akcí jsme udělali tečku za základní částí soutěže a je tedy na místě, aby hlavní trenér Remo Wolf zhodnotil uplynulých několik měsíců: „Na začátku jsme nevěděli, jestli bude můj systém fungovat. Upřímně, když jsme v prvním zápase sezóny proti Budweis Hellboys měli blízko k prohře, pomyslel jsem si, že jestli to takto bude každý zápas, dostanu infarkt. Poté do sebe ale začalo vše zapadat. Tým začal pracovat lépe a lépe, a když jsme vyhráli v Praze, poprvé jsem začal přemýšlet o finálovém zápasu. Dalším cílem bylo to finále dovézt do Ústí. Na to jsme potřebovali vyhrát velice tuhý souboj se Sígrs v Brně. Ukázalo mi to, že máme skvělou morálku a umíme se poprat i s tím, když se v zápase nedaří a prohráváme. Po tomto zápase už jsem věděl, že chci dokonalou sezónu bez prohry. Včera nám to Hellboys udělali hodně těžké a respektuji je za to, že bojovali až do konce. Ale my jsme opět nic nevzdali a začali hrát koncentrovaněji. Myslím si, že naše fyzické a atletické dovednosti jsou nejlepší v naší divizi. Možná nemáme největší linemany nebo nejvyšší receivery, ale naši hráči zvládnou makat a běhat klidně celý den. To samé platí i o obraně. Nakonec jsme tedy zvládli tu dokonalou sezónu – lépe už to nejde! Teď už jen zbývá vyhrát ten pohár za to, jak jsme celý rok tvrdě dřeli.