Head coach Blades Daniel Leško: Loňské výsledky nám ukázaly, že můžeme hrát s nejlepšími

Novinky > Archiv novinek > 2020 > Head coach Blades Daniel Leško: Loňské výsledky nám ukázaly, že můžeme hrát s nejlepšími

Hlavním trenérem Ústí nad Labem Blades zůstává zkušený Daniel Leško, legendární coach se zkušenostmi z české reprezentace či úspěšných Prague Black Panthers. Dan se k ústeckému týmu amerických fotbalistů připojil před loňskou sezonou. Jak hodnotí první sezonu ústeckého týmu v nejvyšší soutěži? A jaké jsou plány pro tu nadcházející?

Dane, jak hodnotíš první sezonu Ústí nad Labem Blades v Paddock lize?

Každý začátek je těžký, a ten náš premiérový ročník rozhodně byl. Museli jsme si zvyknout na výrazně náročnější přípravu, vyšší tempo hry, i hru proti velmi kvalitním americkým quarterbackům, které každý tým z první ligy na soupisce má.  První střety s dlouholetými a zkušenými celky z první ligy ale pro nás nekončily debaklem, hráli jsme vyrovnaná utkání např. s Ostravou Steelers i Prague Lions, pozdějšími účastníky Czech Bowlu. To nám dává naději a víru, že pokud zlepšíme přípravu a odhodlání, budeme rovnocenným a vyrovnaným soupeřem v první lize. 

2321.jpg Head coach Blades Daniel Leško Proč ses rozhodl s týmem pokračovat?

Unfinished business. Loňské výsledky nám ukázaly, že můžeme hrát s nejlepšími, proto do toho jdeme znovu, s větším odhodláním.

Jaké jsou plány pro letošní sezonu? V čem bude letošní sezona jiná než ta předchozí?

Máme rozděleny plány mimosezónní a sezónní, momentálně se celý tým připravuje na splnění těch prvních.  Neočekávám, že by letošní sezóna měla být zásadně jiná, stavíme tým a přizpůsobujeme herní schémata na míru našim hráčům, abychom byli co nejvíce efektivní. Navíc pracujeme na začlenění zahraničních posil, od kterých očekáváme, že nás fotbalově posunou na vyšší level.

Jak probíhá příprava? Liší se nějak od předchozích let?

Oproti loňské mimosezónní přípravě se od podzimu více zaměřujeme na rozvoj atletických schopností jednotlivých hráčů, příprava teď bude pomalu přecházet do kondiční přípravy, aby vrchol formy byl načasován na začátek ligy na jaře. V loňské sezóně nám chyběl právě efektivní pohyb na hřišti a rozložení sil, abychom vydrželi v plném tempu po celý zápas. Pro zvyšování fotbalového IQ hráčů jsme do programu zařadili také pravidelné teorie.

Jak vypadá složení týmu? Kolik bude v sestavě nováčků a jak se jim daří?

Konečný kádr zatím zdaleka není hotov, finální soupiska se bude tvořit až po pravidelném předsezónním kempu v březnu.  Letos počítáme s větším začleněním zahraničních posil na klíčové pozice, ale tým bude postaven na starších a zkušených hráčích, kteří tvoří jádro týmu. Musíme se letos bohužel vyrovnat se ztrátou několika hráčů, kteří tým opustili z pracovních nebo studijních důvodů. A právě na jejich pozicích mají možnost se ukázat nováčkové. Rozhodně počítáme s jejich zapojením do hry hned od začátku sezóny. 

Jaké jsou cíle pro letošní ročník a jak se je zatím daří naplňovat?

V mimosezónní přípravě jsme si nastavili několik cílů. Tím hlavním je zlepšit efektivitu pohybu, zlepšení atletických a dynamických schopností hráčů. I když je to obtížně měřitelný cíl, jsem si jist, že kluci udělali od října velký pokrok, progres je vidět na každém atletickém tréninku. Dalším cílem je hlubší pochopení našich fotbalových konceptů, playbooků a situací na hřišti, abychom byli lépe připraveni na všechny možné varianty, které nás na hřišti můžou potkat. Teoretická průprava dá hráčům lepší vhled do taktiky, herních konceptů soupeře a umožní nám pak v zápasech lépe reagovat. Cíle na samotnou ligu budeme průběžně stanovovat, jakmile bude znám model ligy a soupeři. Záleží samozřejmě také na tom, jak se vyvine situace s konečným kádrem a integrace posil na klíčové pozice.

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-