HC juniorů Jan Rosenbaum: ”Pokud budeme hrát jako tým, máme šanci uspět.”

Novinky > Archiv novinek > 2017 > HC juniorů Jan Rosenbaum: ”Pokud budeme hrát jako tým, máme šanci uspět.”

V neděli 3. září 2017 od 14:00 odehraje náš juniorský tým svůj první zápas v letošní sezóně na půdě Budweis Hellboys - soupeře, kterého známe ze dřívějších zápasů seniorského týmu. Junioři za sebou mají dlouhou přípravu v čele s head coachem Janem Rosenbaumem. Před začátkem sezóny to tak samozřejmě musí být on, který zodpoví mé dotazy.

Ahoj Honzo, druhá juniorská sezóna klepe na dveře. Minulý rok klukům o chlup uteklo finále. Jak to vidíš letos? Ahoj Marku. Jak říkáš, je to druhá sezóna BLADES v druhé juniorské lize. Myslím si, že to finále nám uteklo o šest bodů, ale ono to je vlastně jedno. Je důležitější to, co je a bude, než to, co bylo. I letos budeme hrát „osmičkovou“ formu amerického fotbalu. Důvodem je nízký počet hráčů. Ovšem ti hráči i trenéři, kteří jsou součástí týmu, odvedli v off-season přípravě skvělou práci a já věřím, že se nám to povede zúročit v zápasech, které jsou před námi.

První zápas hrajeme již v neděli v Českých Budějovicích proti Hellboys. Jsme na ně připraveni? Jde o první zápas sezóny, který odehrajeme s týmem, jenž v loňském roce neměl juniorský program. Nevíme tedy, co můžeme od Hellboys čekat. Je možné, že na jejich soupisce budou hráči, kteří letošní jaro strávili v seniorském týmu a mají zkušenosti. Jsme na začátku a každý má šanci se poprat o finále, tak zcela jistě půjde o tvrdý zápas. Pokud budeme hrát jako tým, budeme se snažit o precizní provedení několika málo her, které máme, a budeme disciplinovaní, máme šanci uspět.

Proběhly nějaké změny v přípravě oproti loňskému roku? Oproti loňské sezóně jsme provedli několik malých změn v předsezonní přípravě. Jsme přesvědčení, že tyto změny zlepšili připravenost hráčů a pomohou nám k lepším výkonům na hřišti.

Jak probíhal kemp, který se konal o uplynulém víkendu? V rámci čtyřdenního kempu jsme absolvovali šest tréninků, několik hodin teorie, video rozborů a na závěr kempu přípravné utkání s hráči seniorského týmu. Velice chválím juniory za výkony, které předvedli jak v trénincích, tak v přípravném zápase. Zároveň děkuji všem trenérům za to, jak se hráčům věnovali, Janám Burešovým (starší i mladší) za poskytnuté zázemí a seniorům za to, že si udělali čas a zahráli si s námi. 

Někteří hráči z juniorského týmu odehráli sezónu i v seniorce. Budeme spoléhat na jejich zkušenosti? Ano, tři hráči hráli v průběhu jara za seniorský tým. Jeden odehrál celou sezónu a další dva se k seniorskému týmu, z důvodu velkého počtu zranění, připojili v jejím průběhu. Ovšem pouze jeden z nich odehrál jarní část na pozici, kterou hraje v rámci juniorském týmu BLADES, takže poziční zkušenosti pravděpodobně nevyužijí v takové míře, jak bychom si přáli. Přínos kluků bude hlavně v klidu, který vnesou do týmu a do hry ve vypjatých situacích na hřišti, kde jako trenéři být nemůžeme.

Tradičně: Vzkaz fanouškům? Fanoušci, jestli se rádi díváte na americký fotbal, tak přijďte juniorský tým BLADES podpořit do Olšinek. Slibujeme, že každý zápas budeme hrát, jako by to byl ten jediný. Pokud máte zájem o hraní amerického fotbalu, pak se zúčastněte jedno z náborových tréninků, které proběhnou v průběhu září a jsou určeny pro děti, středoškoláky, ženy i muže.

Go BLADES!

Marek Moudrý, Foto: Matěj Sahula

-
-
jmeno
číslo-
pozice-
rok narození-
váha (kg)-
výška (cm)-
profil člena-